مفاصل و استخوان ها  109 محصول وجود دارد.

مفاصل و استخوان ها

اهمیت سلامت استخوان‌ها و مفاصل

استخوان‌ها و مفاصل ، ساختار حرکتی بدن انسان را تشکیل می‌دهند؛ ازاین‌رو سلامت آن‌ها رابطه تنگاتنگی با سلامت عمومی ما دارد. استخوان‌ها علاوه بر تسهیل تحرک، مخزن بزرگی از مواد معدنی نظیر کلسیم، فسفر، منیزیم و روی می‌باشند. این عناصر نقش‌های مختلف و مهمی در بدن داشته و برقراری تعادل بین آن‌ها برای سلامت انسان ضروری است...

اهمیت سلامت استخوان‌ها و مفاصل

استخوان‌ها و مفاصل ، ساختار حرکتی بدن انسان را تشکیل می‌دهند؛ ازاین‌رو سلامت آن‌ها رابطه تنگاتنگی با سلامت عمومی ما دارد. استخوان‌ها علاوه بر تسهیل تحرک، مخزن بزرگی از مواد معدنی نظیر کلسیم، فسفر، منیزیم و روی می‌باشند. این عناصر نقش‌های مختلف و مهمی در بدن داشته و برقراری تعادل بین آن‌ها برای سلامت انسان ضروری است.

شایان ذکر است که برخلاف تصور عمومی، استخوان یک بافت زنده و پویا است که مواد معدنی فوق را از طریق رژیم غذایی جذب می‌کند. در صورت کمبود عناصر ضروری یادشده به‌خصوص کلسیم و فسفر در رژیم غذایی روزانه، برای حفظ تعادل خونی این مواد معدنی، آن‌ها را به جریان خون منتشر می‌کند. این اتفاق در بلندمدت به ضرر سلامت استخوان‌ها و مفاصل خواهد بود، زیرا ذخایر آن‌ها پایان خواهد یافت.

علاوه بر استخوان‌ها ، در ساختار اسکلتی بدن ما مفاصل نیز از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار هستند. همان‌طور که می‌دانید به محل اتصال دو استخوان یا بیش از دو استخوان مفصل گفته می‌شود. سلامت مفاصل نیز به‌طور مستقیم با سلامت عمومی در ارتباط است و شما با داشتن مفاصل سالم و بدون ضعف و درد قادر انجام به فعالیت‌های روزانه خودتان خواهید بود. حتماً در اطراف خود افراد زیادی را می‌بینید که به علت داشتن دردهای مفصلی دچار مشکلات فراوانی حتی برای انجام ساده‌ترین کارهای روزانه خودشان می‌باشند.

بهترین راه برای بهبود سلامت استخوان‌ها و مفاصل

با پی بردن به اهمیت سلامت استخوان‌ها و مفاصل ، به‌خصوص از سنین میانسالی می‌بایست توجه ویژه‌ای به سلامت این بافت‌های بدنتان داشته باشید. در این سنین بازجذب مواد معدنی در استخوان‌ها کم می‌شود و به‌خصوص در خانم‌ها با کاهش سطح استروژن در سنین یائسگی ، احتمال تحلیل رفتن استخوان‌ها و ابتلا به پوکی استخوان بیش از آقایان خواهد بود.

توصیه‌هایی که همه ما به‌طور مکرر از تمام رسانه‌ها در رابطه با سلامت استخوان‌ها و مفاصل می‌شنویم این است که با مصرف رژیم غذایی سرشار از مواد لبنی و مصرف ویتامین دی می‌توان سلامت استخوان‌ها و مفاصل را در دوران میانسالی و حتی کهولت سن حفظ کرد. علاوه بر موارد ذکرشده سبک زندگی سالم همراه با ورزش منظم روزانه که می‌تواند به‌صورت یک پیاده‌روی ساده باشد به هدفتان نزدیک‌تر خواهید شد. به‌ویژه مصرف برخی از مکمل‌های مفید برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل می‌تواند سلامت استخوان‌ها و مفاصل شما را در طولانی‌مدت تضمین و حفظ کند.

امروزه تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل از جمله کلسیم، فسفر و ویتامین D، جهت رفع کمبودهای تغذیه‌ای حاصل از سبک زندگی ماشینی در دسترس هستند. در مکمل‌های استخوان و مفاصل دوز مورد نیاز روزانه از تمامی ریزمغذی‌های ضروری وجود دارد و همه می‌توانند به‌راحتی و البته پس از مشورت با پزشک، از اثرات مثبت آن‌ها برای تقویت استخوان‌ها و مفاصل بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، مصرف این مکمل‌ها اثرات کهولت سن بر استخوان‌ها را معکوس کرده و مانع از ابتلای افراد به پوکی استخوان و عوارض جانبی حاصل از آن مانند شکستگی استخوان‌ها در دوران کهولت می‌شوند. بعلاوه، مکمل‌های مفاصل و استخوان ، با آبرسانی به مفاصل و فراهم کردن گلوکز آمین و کندروئین سولفات برای بازسازی مفاصل از دردهای مفصلی و آرتروز پیشگیری می‌کند. برخی از این مکمل‌ها و خواص آن‌ها برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل در ادامه آورده شده است.

چطور از مفاصل خود مراقبت کنیم؟

همان‌طور که لاستیک‌های اتومبیل بعد از مدتی صاف می‌شوند و برجستگی‌های خود را از دست می‌دهند، غضروف مفاصل نیز ممکن است با بالا رفتن سن، حرکات مکرر، حمل وزن زیاد، آسیب‌ها و تصادفات دچار ساییدگی و خوردگی شود. در این حالت که تحت عنوان «آرتروز» شناخته می‌شود، استخوان‌ها روی‌هم ساییده می‌شوند و درد و محدودیت حرکتی ایجاد می‌کنند.

خوشبختانه، آرتروز و ساییدگی مفاصل قابل‌پیشگیری هستند. بهترین راه برای مراقبت از مفاصل، تقویت و حفظ ثبات آن‌ها کنار تقویت عضلات، لیگ امان‌ها و استخوان‌هاست.

وزن خود را کنترل کنید

حفظ وزن در محدوده طبیعی یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای حفظ سلامت مفاصل است چراکه مفاصل به‌خصوص در ناحیه زانو، کمر و لگن، وظیفه تحمل وزن را بر عهده‌دارند. درواقع هرچقدر وزن بدن بالاتر باشد، مفاصل در معرض خطر آسیب بیشتری قرار می‌گیرند.

ورزش را فراموش نکنید

ورزش نه‌تنها‌ به کاهش وزن و حفظ وزن مناسب کمک می‌کند، بلکه باعث کاهش التهاب و درد مفاصل می‌شود، به‌خصوص اگر از نوع هوازی باشد و ضربان قلب را بالا ببرد، در هفته حداقل ۵روز برای ۳۰دقیقه فعالیت ورزشی داشته باشید. اگر هم‌اکنون دچار درد مفصلی هستید، بهتر است به‌جای ورزش‌های پرشی و ضربه‌ای مثل دویدن، به ورزش‌های کم‌فشار تر مثل شنا، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی بپردازید.

از جای خود بلند شوید!

افرادی که زمان زیادی از روز خود را روی مبل یا صندلی می‌گذرانند در معرض خطر بیشتری برای درد‌های مفصلی قرار دارند. هرچقدر تحرک بدنی کمتر باشد، سفتی مفاصل بیشتر می‌شود. وقتی بدن برای مدت طولانی در حالت نشسته قرار می‌گیرد، تغذیه و خون‌رسانی به دیسک‌های بین مهره‌ای نیز کاهش می‌یابد. پس هر ساعت حداقل یک‌بار از جای خود بلند شوید و حرکت کنید.

عضله سازی کنید

عضلات قوی از مفاصل محافظت می‌کنند، درحالی‌که عضلات ضعیف و کمبود بافت عضلانی منجر به اعمال فشار بیشتر بر مفاصل به‌خصوص در ناحیه ستون فقرات، لگن و زانو‌ها می‌شود. ورزش با وزنه به ساخت عضلات کمک می‌کند و لیگامان‌ها و بافت اطراف مفاصل را قوی نگه می‌دارد. با تقویت این نواحی، دیگر لازم نیست مفاصل تمام وزن بدن را متحمل شوند. تقویت عضلات مرکزی بدن (سینه، پشت و شکم) نیز در حمایت از مفاصل و حفظ تعادل بدن بسیار تأثیرگذار است

حرکات کششی بدن خود را فراموش کنید

حرکات کششی، توانایی و دامنه حرکتی مفاصل را تقویت می‌کنند. این حرکات نه‌تن‌ها سفتی مفاصل را کاهش می‌دهند، بلکه از آسیب‌دیدگی بیشتر غضروف‌ها جلوگیری می‌کنند. هرچقدر مفصل حرکت بیشتری داشته باشد، غضروف پوشاننده آن با مایع مفصلی بیشتری تغذیه می‌شود. سفتی مفاصل حین ورزش نیز باعث اعمال فشار بیشتر بر مفصل می‌شود.

در این وضعیت مفصل ملتهب می‌شود و درد ایجاد می‌کند. به‌این‌ترتیب ورزشکار از انجام تمرینات خود بازمی‌ماند و عضلات حمایت‌کننده مفصل، تقویت نمی‌شوند؛ بنابراین لازم است حتماً قبل از ورزش بدنتان را گرم‌کنید و بعد از اتمام ورزش حرکات کششی انجام دهید.

حد خود را بدانید

بعضی حرکت‌ها و ورزش‌ها ممکن است در شروع دشوار باشند و فشار زیادی بر مفاصل وارد کنند؛ بنابراین لازم است ورزش را با شدت کم آغاز کنید و بعد به‌تدریج شدت آن را افزایش دهید. اگر حین ورزش دچار درد می‌شوید باید آن را متوقف کنید و استراحت داشته باشید. اگر هم این درد باقی بماند باید با پزشک مشورت کنید تا علت آن را بیابید و از آسیب دائمی به مفصل پیشگیری کنید. درد عضلانی در روز‌های اول بعد از ورزش طبیعی است. این درد که نشانه رشد عضلانی است، معمولاً در روز‌های دوم و سوم بعد از ورزش به اوج خود می‌رسد. شما باید به بدنتان گوش دهید تا بتوانید درد‌های طبیعی بعد از ورزش را از درد ناشی از آسیب‌دیدگی تشخیص دهید.

وضعیت بدنتان را اصلاح کنید

قوز کردن برای مفاصل مضر است، درحالی‌که صاف کردن پشت از مفاصل ستون فقرات حمایت می‌کند. به‌طورکلی برای حمایت و حفظ سلامت مفاصل بدن، باید خود را در وضعیت‌های درست قرار دهید. برای مثال هنگام بلند کردن اشیاء یا وزنه‌های سنگین باید به‌جای خم شدن از کمر از زانو خم شوید و وزن را روی عضلات بزرگ بدن بیندازید. در صورت استفاده از کیف نیز بهتر است از کوله‌پشتی استفاده کنید و از انداختن بند کیف روی یک شانه بپرهیزید.

هنگام نشستن پشت رایانه نیز باید طوری قرار بگیرید که نمایشگر روبروی چشمانتان قرار بگیرد و آرنج‌ها، زانو‌ها و لگن، زاویه ۹۰درجه داشته باشند. فاصله نمایشگر تا بالاتنه نیز باید بین ۵۰تا ۶۵سانتی‌متر باشد. اگر صندلی شما گودی کمر را پوشش نمی‌دهد، می‌توانید یک بالش کوچک یا حوله لوله شده را در ناحیه کمر بگذارید. وضعیت غلط بدن هنگام نشستن می‌تواند باعث سفتی و گرفتگی عضلات شود و درنهایت درد کمر و گردن ایجاد کند.

از وسایل محافظ کمک بگیرید

حین انجام فعالیت‌های پرخطر همیشه از کلاه ایمنی و محافظ زانو، آرنج و مچ استفاده کنید. حتی اگر در ورزش‌هایی مثل دوچرخه‌سواری یا اسکیت حرفه‌ای هستید باید از وسایل ایمنی استفاده کنید چراکه ممکن است به‌طور ناگهانی با یک چاله یا برآمدگی برخورد کنید و یک‌عمر درگیر عوارض آسیب‌دیدگی شوید. محافظ‌های مفاصل علاوه بر پیشگیری از آسیب‌دیدگی، از فشار وارد بر مفصل نیز می‌کاهند.

از یخ و سرمادرمانی استفاده کنید

یخ یک ضد درد غیر دارویی عالی است که به رفع التهاب مفاصل کمک می‌کند. اگر دچار درد و سوزش مفصلی هستید، یخ را با یک حوله بپوشانید و آن را برای حداکثر ۲۰دقیقه روی ناحیه موردنظر قرار دهید. همچنین می‌توانید از کیسه یخ با پوشش پارچه‌ای یا حتی کیسه سبزیجات یخ‌زده مثل نخودفرنگی منجمد استفاده کنید. در این صورت باید کیسه سبزیجات را هم با حوله یا پارچه بپوشانید. هیچ‌وقت نباید یخ را مستقیم روی پوست قرار دهید.

تغذیه درست داشته باشید

پیروی از رژیم غذایی سالم به محافظت از مفاصل، استخوان‌ها و عضلات کمک می‌کند. برای حفظ سلامت استخوان‌ها باید از کلسیم کافی استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید شیر، ماست، بروکلی، کلم، انجیر و... مصرف کنید. اگر هم علاقه‌ای به مصرف این مواد غذایی ندارید از پزشک خود در مورد مکمل‌های کلسیم راهنمایی بخواهید. هرچقدر در رژیم غذایی از مواد با خاصیت اسیدی کمتر استفاده شود، التهاب مفاصل نیز کمتر می‌شود.

همچنین باید مصرف ماهی، سبزیجات و میوه‌ها، غلات کامل، آجیل و حبوبات را افزایش دهید. پرتقال از دیگر مواد غذایی مفید برای مفاصل است. نتایج بعضی مطالعات نشان داده‌اند ویتامین C؛ و دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها به سالم ماندن مفاصل کمک می‌کنند.

مصرف چربی‌های اشباع را کاهش دهید

برای حفظ سلامت مفاصل باید مصرف اسید‌های چرب اشباع، غذا‌های فراوری‌شده و فست‌فود‌ها را کاهش دهید. اگر هم قصد استفاده از فست‌فود دارید، نوع سالم‌تر آن را انتخاب کنید. برای مثال به‌جای سیب‌زمینی سرخ‌کرده، سالاد سفارش دهید و به‌جای نوشابه‌های شیرین از آب یا آب‌میوه استفاده کنید.

از زیاده‌روی در مصرف کافئین نیز باید خودداری کنید، زیرا کافئین زیاد باعث تضعیف استخوان‌ها می‌شود. مصرف اسید‌های چرب امگا ۳برخلاف اسید‌های چرب اشباع به‌سلامت مفاصل کمک می‌کند. امگا ۳به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک می‌کند.

پروتئین و ویتامین D کافی دریافت کنید

برای حفظ قدرت عضلانی و محافظت از مفاصل باید میزان کافی پروتئین دریافت کنید. میزان موردنیاز فرد به پروتئین به سن، جنس و میزان فعالیت او بستگی دارد. از منابع خوب پروتئین می‌توان به گوشت کم‌چرب، غذا‌های دریایی، حبوبات، لوبیا، محصولات سویا و آجیل اشاره کرد.

برای حفظ سلامت استخوان‌ها و مفاصل به ویتامین D. هم نیاز دارید. این ویتامین به بدن کمک می‌کند تا کلسیم دریافتی از مواد غذایی را بیشتر جذب کند. بعضی محصولات لبنی، غلات صبحانه و شیر سویا با ویتامین D. غنی‌سازی شده‌اند. برای اطلاع از میزان ویتامین D. موردنیاز بدن خود می‌توانید با پزشک مشورت کرده و در صورت لزوم از مکمل‌های این ویتامین استفاده کنید.

از مکمل کمک بگیرید

از مکمل‌های مخصوص مفاصل که برای بهبود آرتروز تجویز می‌شوند، می‌توان به کندرویتین سولفات، گلوکوزامین و اسید هیالورونیک اشاره کرد. بعضی مکمل‌ها از ترکیب این ۳ماده تشکیل‌شده‌اند و حداکثر تأثیر را در حمایت از مفاصل و افزایش انرژی کلی بدن دارند. سایر مکمل‌ها و مولتی‌ویتامین‌ها نیز می‌توانند در سلامت مفاصل کمک‌کننده باشند. برای انتخاب مکمل مناسب خود باید با پزشک مشورت کنید.

کفش مناسب بپوشید

صرف‌نظر از نوع فعالیت، کفش باید از پا حمایت و ثبات آن را حفظ کند. همچنین راحت و انعطاف‌پذیر باشد. کفش باید متناسب با میزان قوس کف پای هر فرد انتخاب شود. کفش‌های مخصوص دویدن باید قابلیت جذب و خنثی‌سازی فشار نیز داشته باشند. البته این کفش‌ها باید هر ۶ماه یکبار یا بعد از ۵۰۰تا ۸۰۰کیلومتر استفاده، تعویض شوند. در غیر این صورت فشار غیرطبیعی بر مفاصل تحمل‌کننده وزن اعمال می‌کنند. برای حفاظت از سلامت مفاصل باید از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند نیز خودداری کنید. یک کفش با پاشنه ۸سانتی، پا را ۷برابر بیشتر از یک کفش با پاشنه ۵/۲سانتی تحت‌فشار قرار می‌دهد.

استرس خود را کاهش دهید

استرس باعث افزایش ترشح هورمون «کورتیزول» می‌شود. این هورمون می‌تواند در تولید کلاژن اختلال ایجاد کند. کلاژن برای برخورداری از مفاصل سالم ضروری است؛ بنابراین برای کمک به حفظ سلامت مفاصل باید استرس خود را کاهش دهید.

مشاوره با روان‌شناس و ورزش‌هایی مثل یوگا و پیلاتس به کاهش استرس، افزایش انعطاف‌پذیری و سلامت کلی بدن کمک می‌کنند. تمرین تنفس دیافراگمی یا شکمی برای ۵تا ۱۰دقیقه نیز می‌تواند سطح هورمون استرس را کاهش دهد.

قرص استئوکر (Osteocare)

قرص استئوکر محصول شرکت ویتابیوتیکس و حاوی کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3 می‌باشد که با بهبود جذب کلسیم و فسفر در تقویت و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان مؤثر است. علاوه بر این مصرف استئوکر با تأمین مواد معدنی ضروری در دوران بارداری می‌تواند به حفظ سلامت مادر و جنین کمک کند.

قرص جوینتیس (JOINTACE) 

قرص جوینتیس حاوی گلوکز آمین، کندروئین و انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حفظ سلامت مفاصل می‌باشد و با ترکیب ویژه خود می‌تواند باعث بهبود و کاهش درد مفاصل گردد. علاوه بر این قرص جوینتیس از مفاصل ورزشکاران محافظت کرده و با مهار تخریب آن‌ها در بازسازی مفاصل آسیب‌دیده و افزایش انعطاف‌پذیری غضروف‌ها مؤثر بوده و باعث کاهش تدریجی درد و التهاب می‌گردد.

مکمل استئوکینون (Osteo Quinone)

مکمل استئوکینون حاوی کلسیم و ویتامین‌های K₂ و D₃ می‌باشد که در سلامت استخوان و پیشگیری از بیماری‌های استخوانی ، تقویت استخوان‌ها و پیشگیری از شکستگی آن‌ها نقش به سزایی دارد. از مزایای این مکمل تقویت استخوان‌ها در دوران رشد و کمک به سلامت استخوان‌ها در دوران بارداری و شیردهی است.

قرص استئوفلکس (Osteoflex)

قرص استئوفلکس حاوی گلوکز آمین، کندروئیتین، ویتامین C، منگنز و زردچوبه است که باعث نرمی و انعطاف‌پذیری مفاصل ، تقویت و بازسازی غضروف‌های آسیب‌دیده و سلامت استخوان‌ها می‌شود.

قرص آرترو ایز (Arthro Eaze)

آرترو ایز با ترکیبات خاص خود باعث بهبود عملکرد مفاصلی می‌شود که به دلیل ابتلا به آرتریت دردناک شده‌اند. این قرص علائم آرتروز را کاهش داده و تسکین‌دهنده درد و ضد التهاب مفاصل است.

قرص آرتری فلکس(Arthri Flex)

قرص آرتری فلکس حاوی گلوکز آمین همراه با کندروئیتین و هیالورونیک اسید است که خشکی مفاصل را از بین برده و دردهای ناشی از آرتروز را در افراد مسن تسکین می‌دهد و درنتیجه حرکت مفاصل را تسهیل می‌کند.

قرص استئوپلاس (Osteo Plus)

قرص استئوپلاس حاوی گلوکز آمین، کندرویتین، عصاره زنجبیل، کلسیم، منیزیم، روی، ویتامین D، سلنیوم، منگنز، مس و ویتامین C است که تمام این ترکیبات برای سلامت مفاصل و استخوان‌ها ضروری هستند. مصرف این قرص در ورزشکاران به حفظ سلامت استخوان‌ها و مفاصل کمک کرده، تراکم استخوان‌ها را در افراد حفظ می‌کند و مانع ابتلا به پوکی استخوان می‌گردد.

قرص فیتو آرتریت ( Phyto-Arthrit)

قرص فیتو آرتریت محتوی زردچوبه، زنجبیل، کندر و گیاه پنجه گربهاست و با ترکیبات گیاهی خود  سختی و سفتی مفاصل که ناشی از التهابات روماتیسمی است را کاهش می دهد. با خواص ضدالتهابی نیز درد مفاصل را کاهش داده و حرکت مفاصل را تسهیل می‌کند.

قرص جوینت پلاس (Joint Plus)

قرص جوینت پلاس با ترکیبات خاص از جمله گلوکز آمین، متیل سولفونیل متان، هیالورونیک اسید، زنجبیل، کندر و گیاه دم اسب به حفظ سلامت مفاصل و غضروف‌ها ، پیشگیری و درمان استئوآرتریت و انواع آرتریت کمک می‌کند. همچنین توانایی ترمیم و تقویت غضروف‌های آسیب‌دیده در افراد مبتلا به آرتروز را دارد.

قرص آرترواستاپ رپید (ArthroStop Rapid)

قرص آرترواستاپ رپید حاوی گلوکز آمین، کندرویتین و عصاره کندر است و در کاهش درد و التهاب مفاصل بسیار مؤثر عمل می‌کند. بعلاوه، با بازسازی و ترمیم بافت غضروفی مفاصل سلامت مفاصل و غضروف‌ها را حفظ می‌کند.

قرص استئولکس (Osteolex)

قرص استئولکس با ترکیبات ویژه بکار رفته در آن، سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها را حفظ کرده و با تقویت مفاصل از ابتلا به آرتروز در سنین کهولت پیشگیری می‌کند.مکمل‌های فوق نمونه‌ای از هزاران مکمل سلامت استخوان‌ها و مفاصل موجود در بازار هستند که شما می‌توانید برحسب نیاز و پس از مراجعه به پزشک در صورت ابتلا به بیماری‌های مفصلی و دردهای استخوانی از فواید آن‌ها بهره‌مند شوید. شایان ذکر است که گنجاندن این مکمل‌های مفید در رژیم غذایی و مصرف مرتب آن‌ها در سنین میانسالی، سلامت استخوان‌ها و مفاصل را در سنین بالاتر تضمین می‌کند؛ زیرا ترکیبات خاص این مکمل‌ها دقیقاً برای بهبود عملکرد بافت استخوانی و مفاصل طراحی شده است. با مصرف آن‌ها می‌توان مطمئن بود که کمبودهای شایع تغذیه‌ای این روزها تأثیری بر سلامت استخوان‌ها و مفاصل ما نخواهند گذاشت.

 کپسول استئو کلتکس لیکوئید کلسیم پلاس الیت 36 عددی

کپسول استئو کلتکس لیکوئید کلسیم پلاس الیت (Elite Osteo Caltex Liquid Calcium Plus 36 Caps) ساخت کشور کانادا است. عنصر اصلی و شاخص این محصول کلسیم و منیزیم می‌باشد،این مکمل برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان و افزایش استحکام بافت استخوانی و همچنین تقویت استحکام دندان تهیه‌شده است.مصرف این محصول به زنان باردار نیز توصیه می‌شود زیرا منجر به بهبود سلامت و وضعیت استحکام استخوان نوزاد می‌گردد.نحوه مصرف این محصول روزانه 1 تا 2  عدد کپسول به همراه غذا می‌باشد.

قرص استیون آر ایکس بون نیچرز پلاس 60 عددی

مکمل استیون آر ایکس بون (کلسیم سیترات)  Ostivone Rx-bone از برترین مکمل‌ها جهت تقویت و استحکام استخوان‌هاست که بسیار مناسب برای افرادی که دچار درد عضلانی  یا استخوانی شده‌اند، می‌باشد.از دیگر ویژگی‌های اصلی این محصول می‌توان به ، ترکیب گیاهی اختصاصی ایپری فلاون با اثر جلوگیری از پوکی استخوان،بهبود سلامت دندان و ناخن‌ها و همچنین حاوی ویتامین D3 مؤثر در جذب کلسیم است.بهترین زمان مصرف این محصول روزانه یک عدد قرص، یک ساعت بعد از غذا می‌باشد.

بیشتر
در هر صفحه
نمایش 1 - 15 از 109 مورد