سلامت جسمانی  297 محصول وجود دارد.

سلامت جسمانی

اهمیت استفاده از مکمل‌ها برای حفظ سلامت جسمانی

سلامت جسمانی شما بی‌شک تعیین‌کننده میزان رضایت شما از زندگی خواهد بود! تعجب نکنید؛ درواقع یک جسم سالم است که به شما توانایی انجام کارهای روزمره و رسیدن به اهدافتان را خواهد داد. یک بدن بیمار و ضعیف مطمئننا چیزی نیست که شما می‌خواهید. همچنین زیبایی و سلامت روحی - روانی ما نیز در گرو داشتن بدنی سالم و...

اهمیت استفاده از مکمل‌ها برای حفظ سلامت جسمانی

سلامت جسمانی شما بی‌شک تعیین‌کننده میزان رضایت شما از زندگی خواهد بود! تعجب نکنید؛ درواقع یک جسم سالم است که به شما توانایی انجام کارهای روزمره و رسیدن به اهدافتان را خواهد داد. یک بدن بیمار و ضعیف مطمئننا چیزی نیست که شما می‌خواهید. همچنین زیبایی و سلامت روحی - روانی ما نیز در گرو داشتن بدنی سالم و توانمند است.

سلامت جسمانی مبتنی بر دو اصل بسیار مهم است؛ تغذیه سالم و فعالیت بدنی . بدن شما نیاز به مواد مغذی و سالم دارد تا بتواند سلول‌هایی سالم و جدید، تولید کند. از طرفی، در نبود بعضی از ریزمغذی‌ها، سلول‌های سرطانی مجال رشد و تکثیر را می‌یابند و خیلی زود در سرتاسر بدنتان منتشر می‌شوند. درصورتی‌که از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها استفاده کنید، سلامت جسمانی خود را تضمین خواهید کرد.

در بسیاری از موارد، متخصصین علم تغذیه و علوم پزشکی، استفاده از مکمل‌های خاصی را به افراد در سنین مختلف توصیه می‌کنند. اهمیت استفاده از مکمل‌ها در رژیم غذایی روزانه می‌تواند موارد زیر باشد:

  • بسیاری از افراد به دلیل عادات غذایی خاصی که از دوران کودکی در آنان شکل‌گرفته، از مصرف برخی از مواد مغذی در رژیم غذایی خود اجتناب می‌کنند و این عادتی نیست که بتوان به‌راحتی آن را تغییر داد؛ مثلاً برخی از افراد تمایلی به مصرف ماهی ندارند درحالی‌که ماهی سرشار از امگا 3 است و برای سلامت بسیار مفید است.
  • ممکن است زندگی پرمشغله امروزی فرصت کافی برای آشپزی و تهیه غذاهای سالم و مغذی را به افراد ندهد، بنابراین آن‌ها نمی‌توانند با یک برنامه دقیق و منظم، انواع ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های مورد نیاز بدنشان را از طریق رژیم غذایی تأمین کنند.
  • در برخی از مناطق ممکن است افراد با کمبود ماده غذایی خاصی مواجه باشند که به دلیل شرایط خاص محیطی و نوع تغذیه رایج در آن مناطق می‌باشد. به‌عنوان‌مثال در کشور ایران به دلیل نوع تابش نور خورشید، ویتامین D مورد نیاز بدن به حد کافی تأمین نمی‌شود و اکثر افراد نیاز به استفاده از مکمل‌های ویتامین D دارند. و یا در برخی از مناطق، مصرف نمک یددار رایج نیست، لذا آنها اکثرا با کمبود ید و بیماری های تیروئیدی مواجه هستند.
  • در سنین مختلف مثلاً در دوران کودکی و یا در دوران میانسالی، افراد از مصرف برخی از مواد خوراکی اجتناب می‌کنند. مثلاً کودکان معمولاً تمایلی به مصرف میوه و سبزیجات ندارند و یا افراد میانسال ممکن است به دلیل بیماری‌های خاص، از مصرف برخی از مواد غذایی منع شده باشند.
  • گاهی برای تأمین میزان مورد نیاز از یک ویتامین و یا ماده معدنی، ممکن است نیاز به مصرف میزان فراوانی از یک ماده غذایی باشد؛ مثلاً برای دریافت لیکوپن می‌بایست یک جعبه گوجه مصرف کنید! این مورد نه‌تنها ازنظر اقتصادی مضر است، بلکه از توانایی دستگاه گوارش انسان نیز خارج است!
  • استرس و برخی از بیماری‌ها، تعادل بخش‌های مختلف بدن را بر هم می‌زند به‌طوری‌که نیاز این افراد به برخی از مواد غذایی، بیش از دیگر افراد است. مثلاً افرادی که در اثر استرس دچار ریزش مو شده‌اند، می‌بایست علاوه بر پیروی از یک رژیم غذایی صحیح، ریزمغذی‌های مورد نیاز بدنشان را از طریق یک مکمل مناسب به بدنشان برسانند.

یک مکمل مناسب برای سلامت جسمانی خود انتخاب کنید

همان‌طور که در بخش قبل خواندید، تقریباً همه افراد و حداقل در بخشی از زندگی خود، نیاز به مصرف یک مکمل مناسب دارند. یک مکمل ایدئال می‌بایست تمام ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های ضروری برای حفظ سلامت بدنتان را داشته باشد. مکمل‌هایی که به‌طور اختصاصی برای یک شرایط خاص تجویز می‌شوند، مثل مکمل‌های درمان ریزش مو و یا مکمل‌های سلامت مفاصل ، سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای درمان و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با آن اختلال خاص هستند. مزیت این مکمل‌ها آن است که دوز کافی و مورد نیاز در آن‌ها به‌دقت اندازه‌گیری و تأمین شده است، بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی در مورد اینکه آیا مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را تأمین کرده‌اید یا نه، به زندگی روزمره خود بپردازید. همین موضوع باعث کاهش استرس شما نیز می‌شود؛ پس یک تیر می‌اندازید با چند نشان!

فروشگاه اینترنتی باهمانه بهترین برندهای موجود در دنیا را با مناسب ترین قیمت و همراه با ارسال به درب منزل، در اختیارتان قرار خواهد داد. تنها قدم باقیمانده، تصمیمی است که خود شما در قبال سلامت جسمانی خود می‌گیرید!

مصرف 6 مکمل ضروری برای سلامت بدن

برخی از متخصصان تغذیه بر این باورند که داشتن یک رژیم غذایی مناسب و سالم کافی می‌باشد و نیاز به مصرف مکمل‌های غذایی نیست اما بیشتر افراد بر این باورند که علاوه برداشتن رژیم غذایی سالم مصرف انواع مکمل‌ها که تأمین‌کننده تمامی ویتامین و مواد معدنی موردنیاز بدن هستند، ضروریست لذا مصرف انواع مکمل غذایی، رژیمی، ورزشی توصیه می‌شود. درواقع مکمل به معنی تکمیل‌کننده چیز دیگر یا بهبود بخش آن است که می‌تواند رفع کننده بیشتر کمبودها و نیازهایتان باشد.

1. ویتامین‌های C، E و A برای سلامتی پوست

همان‌طور که می‌دانید پوست حساس‌ترین عضو بدن است که می‌تواند با قرار گرفتن در معرض آلودگی و همین‌طور افزایش سن و عدم رسیدگی در سنین پایین‌تر در معرض خطر قرارگرفته و دچار آسیب شود. دریافت ویتامین‌های A، C، E (بتاکاروتین) و زینک به مقدار کافی به شادابی و سلامتی پوست شما کمک شایانی می‌کنند. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که دریافت کافی ویتامین E و A (باهم) به بهبود زخم کمک شایانی می‌کند. کلاژن یک مکملی است که از طریق بهبود زخم از پوست شما محافظت کرده و پوست را ارتجاعی، سفت و مرطوب نگه می‌دارد. بنابراین برای داشتنی پوستی جوان و شاداب مصرف مکمل‌هایی که در ترکیباتش این ویتامین‌ها را پوشش می‌دهد الزامی است.

2. ویتامین‌های B برای کنترل انرژی و استرس

ویتامین‌های B همچون B12 و فولیک اسید جز مکمل برتر برای سلامتی کلی بدن هستند که به بهبود سوخت‌وساز (متابولیسم)، حمایت از فرآیند سلولی، رشد و مصرف انرژی، جلوگیری از خستگی و افزایش و بهبود عملکرد شناختی کمک شایانی می‌کنند. افرادی که در رژیم غذایی خود گوشت یا مرغ و تخم‌مرغ ندارند مانند گیاهخواران بیشتر از بقیه افراد دچار کمبود ویتامین B و B12 می‌باشند.

3. ویتامین D و کلسیم برای سلامتی استخوان‌ها

از دیگر مکمل برتر برای سلامتی مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین D و کلسیم جهت جلوگیری از پوکی و شکنندگی استخوان‌ها و افزایش استحکام استخوان و دندان می‌باشد. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهند که کلسیم همانند سایر مواد مغذی (منیزیم و ویتامین D) در مقابل برخی از خطرناک‌ترین بیماری‌ها همچون سکته قلبی، پوکی استخوان، دیابت، سرطان و غیره محافظت می‌کند اما کمبود ویتامین د و منیزیم منجر به کاهش جذب کلسیم می‌شود بنابراین از مصرف منیزیم و ویتامین د متناسب با نیاز بدنتان غافل نشوید، همچنین ویتامین D3 نه‌تنها برای سلامتی استخوان‌ها / اسکلت بدن ضروری است بلکه برای بهبود عملکرد مغز، جلوگیری از اختلالات خلق‌وخو، حمایت از سیستم ایمنی بدن و تعادل هورمون‌ها موردنیاز می‌باشد.

 بهترین راه مصرف ویتامین D به مقدار کافی این است که روزانه 15 الی 20 دقیقه، بدون استفاده از کرم ضد آفتاب در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. اگر این موضوع برای شما امکان‌پذیر نیست، پیشنهاد می‌کنیم روزانه 400 الی 800 واحد بین‌المللی و یا 10 الی 20 میکروگرم ویتامین d دریافت کنید. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد افرادی که از کمبود ویتامین D رنج می‌برند بهتر است روزانه 25 الی 100 میکروگرم (1000 الی 4000 واحد بین‌المللی) دریافت کنند. ازاین‌رو سعی کنید قبل از مصرف حتماً با پزشک خود مشورت کنید!

4. اسیدهای چرب امگا-3 برای مبارزه با التهابات بدن

مکمل‌های روغن ماهی / اسیدهای چرب امگا-3 به مبارزه با التهابات بدن کمک کرده که همین موضوع با شرایط متعددی همچون بیماری‌های قلبی و آلزایمر مرتبط است. مصرف روزانه 1000 میلی‌گرم مکمل‌های روغن ماهی بهترین راه مبارزه با التهابات بدن و دریافت امگا-3 به مقدار کافی است. ویتامین‌های A، E و C (همگی باهم) منجر به تقویت سلول‌ها و بافت‌های بدن شده و در مقابل التهابات محافظت می‌کند. همچنین روی و یا همان زینک هم از بروز التهابات و آسیب‌های سلولی جلوگیری می‌کند.

5. مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها برای سلامتی چشم

ویتامین‌های چشم و آنتی‌اکسیدان‌ها از ماکولا چشم، لنز و قرنیه محافظت کرده و همچنین منجر به کاهش آسیب رادیکال‌های آزاد و التهابات (که باعث تخریب بافت چشم می‌شوند) می‌گردد. برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها ازجمله ویتامین A، ویتامین C، لوتین و زاکسنتین می‌توانند به محافظت از چشم و بینایی شما کمک کنند. روی و مس ازجمله مکمل برتر برای سلامتی محسوب می‌شوند که در ترکیب با سایر ویتامین‌ها همچنین می‌توانند به محافظت از شبکیه کمک کنند و خطر ابتلا به انحطاط ماکولا و کاهش دید را کاهش دهند. ویتامین‌های A و C به جلوگیری از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد چشم که به دلیل شرایط مختلفی همچون رژیم غذایی نامناسب، صفحه‌نمایش کامپیوتر و قرارگیری در معرض نور خورشید / UV رخ می‌دهند، کمک شایانی می‌کنند.

6. پروبیوتیک ها برای سلامتی روده و سیستم گوارش

پروبیوتیک ها باکتری‌هایی هستند که در دستگاه گوارش شما قرار دارند و از توانایی بدن شما برای جذب مواد مغذی و مبارزه با عفونت‌ها حمایت می‌کنند. برخی مزایای پروبیوتیک ها بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و تعادل هورمون‌ها بوده و همچنین به‌عنوان یک مکمل برتر برای سلامتی کلی بدن محسوب می‌شود. سیستم گوارش سالم به تولید ویتامین B12 و بوتیرات و ویتامین K کمک کرده، میکروب‌های خطرناک را از بین می‌برد، آنزیم‌هایی تولید می‌کند که باکتری‌های خطرناک را منحل می‌کنند و نهایتاً منجر به تحریک ترشح IgA و تنظیم سلول‌های T‌ می‌گردد که همگی این موارد منجر به بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود.

برخی از مواد غذایی حاوی پروبیوتیک می‌باشد ازجمله:

ماست سنتی که یکی از بهترین غذاهای دارای پروبیوتیک است. هنگام خرید ماست پروبیوتیک به دنبال ماست‌های سنتی، ماست‌ پروبیوتیک مخصوص و ماست شیر بز باشید! زیرا شیر بز هضم راحت‌تری داشته و در مقایسه با شیر گاو آلرژی کمتری به دنبال دارد. همچنین برخی از شیرهای حاوی پروبیوتیک می‌تواند در کنار این ماست‌های سنتی جایگزین خوبی باشد.

پنیر: مانند شیر پروبیوتیک‌دار، پنیر دارای پروبیوتیک هم در بازار وجود دارد. پنیر گودا، پنیر چدار، پنیر موتزارلا و برخی پنیرهای پاستوریزه مثل پنیر لاکتیکی جزو لبنیاتی هستند که پروبیوتیک دارند.

کفیر: با اضافه کردن قارچ کفیر به شیر و محصولات لبنی طی فرایندی خاص، نوشیدنی کفیر، دوغ کفیر و ماست کفیر تهیه می‌شود که دارای میزان بسیار بالایی پروبیوتیک است. کفیر همچنین منبع خوبی برای تأمین آنتی‌اکسیدان است و از قرن‌ها پیش مورداستفاده بوده است.

ترشی:ترشیجات دارای پروبیوتیک هستند! البته منظورمان لواشک و آلو نیست، بلکه ترشی‌های خانگی مثل خیار شور و ترشی کلم یا هر سبزیجات دیگر است.

چای کمبوچا:نوشیدنی یا چای کامبوچا یکی از دیگر از محصولات به‌دست‌آمده از مخمرها و باکتری‌ها است.

و در آخر مصرف قرص پروبیوتیک:مصرف برخی از قرص‌ها و کپسول‌های پروبیوتیک توصیه می‌گردد زیرا در بهترین مکمل‌های پروبیوتیک میزان مناسبی از انواع باکتری‌های مفید وجود دارد که دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند.

بیشتر
در هر صفحه
نمایش 1 - 15 از 297 مورد