ال کارنیتین L-Carnitine 

در هر صفحه
نمایش 1 - 30 از 33 مورد
33 محصول وجود دارد.

ال کارنیتین چیست؟

ال کارنیتین یک ساختار آمینو اسیدی است که در بدن ما به طور طبیعی ساخته می‌شود و به صورت مکمل خوراکی نیز بیشتر جهت کمک به کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. ال کارنیتین با سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در بدن نقش مهمی در تولید انرژی دارد. بیشتر افراد میزان کافی ال کارنیتین را از رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند. افرادی که سطح این ترکی...

ال کارنیتین چیست؟

ال کارنیتین یک ساختار آمینو اسیدی است که در بدن ما به طور طبیعی ساخته می‌شود و به صورت مکمل خوراکی نیز بیشتر جهت کمک به کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. ال کارنیتین با سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در بدن نقش مهمی در تولید انرژی دارد. بیشتر افراد میزان کافی ال کارنیتین را از رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند. افرادی که سطح این ترکیب در بدن آن‌ها پایین است، می‌توانند از مصرف مکمل‌های خوراکی سود ببرند. این ترکیب علاوه بر تولید انرژی برای حفظ عملکرد عمومی مغز و کاهش خطر برخی اختلالات نیز مفید است.

اگرچه بسیاری از افراد ال کارنیتین را یک مشتق آمینو اسیدی می‌دانند اما این ترکیب ماده‌ای ویتامین مانند است که نقش‌های مختلفی در بدن بازی می‌کند. این ترکیب در کبد و کلیه‌های شما از دو اسید آمینه ضروری (لیزین و متیونین) ساخته می‌شود. برخی از متخصصان پزشکی مکمل ال کارنیتین برای کمک به افراد دچار بیماری قلبی، دیابت، اختلالات نعوظ و برخی از بیماری‌های دیگر تجویز می‌کنند؛ اما به دلیل نقش آن در متابولیسم چربی بیشتر به عنوان مکمل کاهش وزن شناخته می‌شود، به ویژه هنگامی که در کنار یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی متوسط مصرف شود. ال کارنیتین باعث تسریع انتقال چربی‌ها به میتوکندری شده و آن‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند؛ بنابراین می‌تواند پاسخی برای رؤیای کاهش وزن شما باشد.

خرید مکمل ال کارنیتین خارجی

انواع ال کارنیتین

دی کارنیتین: اگر ال-کارنیتین یک ابرقهرمان تحریک کننده چربی سوزی باشد، دی کارنیتین دوقلوی تنبل آن است. این فرم غیرفعال حتی ممکن است توانایی بدن شما برای جذب سایر انواع مفیدتر خانواده کارنیتین را محدود کند.

استیل ال-کارنیتین: به اختصار ALC نامیده می‌شود. این همان کارنیتینی است که به احتمال زیاد برای تقویت قدرت مغز تجویز می‌شود؛ اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که این ترکیب یک مکمل خوب برای افراد مبتلا به بیماری‌های تحلیل برنده اعصاب مانند بیماری آلزایمر یا پارکینسون است.

پروپیونیل ال-کارنیتین: اگر با مشکلات گردش خون روبرو هستید - از فشار خون بالا تا اختلال نعوظ - این نوع کارنیتین برای شما تولید شده است. مطالعات نشان می‌دهند این ترکیب باعث افزایش سطح اکسید نیتریک و گشاد شدن عروق خونی شده و جریان خون را بهبود می‌بخشد.

ال کارنیتین ال تارتارات: شواهد علمی در رابطه با این مکمل ورزشی رایج متفاوت است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که این ترکیب باعث بهبود عملکرد عضلات می‌شود، در حالی که سایرین نشان می‌دهند که برای بهبود عملکرد عضلانی چندان مفید نیست.

بیشتر بخوانید :

افراد ورزشکار و بدنسازان برای بررسی سایر محصولات جهت افزایشم حجم و عضله سازی می‌توانند وارد صفحه "خرید کمل‌های بدنسازی" شوند.

فواید مصرف ال کارنیتین برای سلامتی

افزایش چربی سوزی

با مصرف مقادیر بالاتر این ترکیب به شکل مکمل بدن شما در سوزاندن چربی کارآمدتر می‌شود. این مسئله نه تنها میزان چربی ذخیره شده در بدن را کاهش می‌دهد، بلکه به کاهش چربی احشایی (چربی های انباشته شده و سفت شده) نیز کمک می‌کند. چربی احشایی نوعی چربی است که اندام‌های حیاتی شما را در محوطه شکمی احاطه کرده و به طور بالقوه منجر به بیماری کبد چرب و سایر مشکلات متابولیکی می‌شود.

تولید انرژی بیشتر

با افزایش ظرفیت چربی سوزی در بدن، سطح انرژی نیز افزایش می‌یابد. ال کارنیتین نه تنها به شما کمک می‌کند با هر تمرینی بیشتر چربی سوزی کنید بلکه به بهبود عملکرد ورزشی شما کمک می‌کند. این ترکیب برای افرادی که سبک زندگی فعال دارند و نیازمند انرژی بیشتری هستند، فوق العاده است.

تقویت متابولیسم

ال-کارنیتین متابولیسم بدن را تقویت می‌کند و به شما در کاهش وزن کمک می کند. با در نظر گرفتن افزایش تولید انرژی در تمرینات ورزشی، به شما این امکان را می‌دهد که با شدت بیشتری تمرینات خود را انجام داده و متابولیسم بدن را تقویت کنید. متابولیسم کارآمدتر به طور قابل توجهی به کاهش وزن کمک می‌کند زیرا میزان کالری که می‌توانید بسوزانید را حتی در حالت استراحت افزایش می‌دهد.

تسریع ریکاوری

ال-کارنیتین به کاهش تجمع اسید لاکتیک در عضلات کمک می‌کند. تجمع لاکتات در عضله مهم‌ترین علت درد و خستگی عضلات پس از یک تمرین شدید است. این ترکیب به پاکسازی لاکتات از عضلات کمک کرده و ریکاوری را تسریع می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

علاوه بر مزایای چربی سوزی و کاهش وزن این ترکیب به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان مؤثر عمل می‌کند. با تقویت سیستم ایمنی شما کمتر دچار بیماری‌های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا می‌شوید که باعث می‌شوند جلسات متعددی از تمرینات بدنی خود را از دست بدهید. لازم به ذکر است که اگر این مکمل همراه با یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی مصرف نشود به چربی سوزی یا کاهش وزن کمک نخواهد کرد.

درمان سرطان

مکمل‌های ال کارنیتین در بعضی مواقع هنگام درمان‌های سرطان، مانند شیمی درمانی تجویز می‌شوند زیرا داروهای شیمیایی باعث کمبود ال کارنیتین در بدن بیمار می‌شوند. تجویز این مکمل ممکن است به کاهش علائمی مانند خستگی و ضعف کمک کنند. محققان اکنون در حال بررسی اثر ال کارنیتین بر جلوگیری از آسیب بافتی ناشی از شیمی درمانی هستند، اما این تحقیقات فعلاً در مراحل اولیه است.

بهبود بیماری کلیه یا کبد

از آنجا که کلیه‌ها و کبد به سنتز و استفاده از ال کارنیتین کمک می‌کنند، وجود بیماری در این اندام‌ها یا نارسایی آن‌ها ممکن است منجر به کمبود ال کارنیتین شود. پزشکان ممکن است برای حمایت از عملکرد کلیه‌ها و کبد و جلوگیری از کمبود این ترکیب، مکمل ال کارنیتین را در این موارد توصیه کنند.

عوارض قرص ال کارنیتین

منابع غذایی ال کارنیتین

این ترکیب بیشتر در گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شود. این ماده مشروط ضروری در نظر گرفته می‌شود، بدین معنی که بدن شما می‌تواند آن را تولید کند به شرطی که غذاهای غنی از لیزین و متیونین بخورید که عناصر سازنده ال کارنیتین هستند. غذاهای سرشار از لیزین شامل پنیر، ماست، شیر، میوه‌های درختی، گوشت، مرغ و ماهی هستند. غذاهای غنی از متیونین شامل آجیل، گوشت، بوقلمون، پنیر، ماهی، صدف، سویا، تخم مرغ، لبنیات و لوبیا هستند. تا زمانی که مقدار زیادی از این غذاها را در رژیم غذایی خودتان استفاده کنید مقدار کافی ال-کارنیتین برای تنظیم سوخت و ساز در بدن تولید می‌شود.

طریقه مصرف قرص ال کارنیتین

مکمل ال کارنیتین به شکل قرص، کپسول، پودر، مایع و آمپول در دسترس هستند. در رابطه با نحوه مصرف مکمل ال کارنیتین باید بگوییم که دوز استانداردی برای مصرف این مکمل وجود ندارد، اما مصرف مقادیر بیش از 3 گرم در روز می‌تواند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند؛ بنابراین هرگز این مکمل‌ها را بیش از دوز توصیه شده مصرف نکنید و در صورت بروز عوارض جانبی فوراً با پزشک خودتان تماس بگیرید.

عوارض قرص ال کارنیتین

مصرف خوراکی مکمل ال کارنیتین تا 12 ماه به احتمال زیاد ایمن است ولی ممکن است در برخی افراد باعث عوارضی مانند حالت تهوع، استفراغ، ناراحتی معده، سوزش معده، اسهال و تشنج شود. از دیگر عوارض این مکمل این است که باعث می‌شود ادرار، تنفس و عرق شما بوی ماهی بدهد. استفاده طولانی مدت مکمل ال کارنیتین می‌تواند سطح خونی ماده‌ای به نام تری متیل آمین ان -اکسید (TMAO) را افزایش دهد. سطح بالای TMAO به عنوان یک ریسک فاکتور مستقل برای تصلب شرایین (سخت شدن دیواره عروق) در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، مکمل ال کارنیتین با افزایش خطر بیماری‌های قلبی عروقی ارتباطی ندارد و در واقع ممکن است برای بیماران مبتلا به کاردیومیوپاتی فوایدی نیز داشته باشد. این ترکیب همچنین ممکن است اثرات رقیق کننده‌های خون مانند کومادین (وارفارین) و سینتروم (استنوکومارول) را افزایش دهد و باعث کبودی یا خونریزی بیش از حد شود. همچنین می‌تواند اثر داروهای تیروئید را کاهش دهد. عوارض ال کارنیتین برای زنان باردار مشخص نیست بنابراین در دوران بارداری نباید از این مکمل بدون مشورت با پزشک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر محصولات باهمانه بررسی صفحه "سفارش آنلاین دارو" پیشنهاد می‌شود.

ال کارنیتین را از کجا بخریم؟

مکمل ال کارنیتین را می‌توان در بسیاری از داروخانه‌ها و سایت‌های اینترنتی یافت و آن‌ها را به صورت حضوری یا خرید اینترنتی تهیه کرد. قرص ال کارنیتین 1000 یکی از انواع این مکمل‌ها است. این ترکیب همچنین در بسیاری از پودرهای پروتئینی و نوشیدنی‌های ورزشی موجود در بازار برای ورزشکاران گنجانده شده است. قیمت قرص ال کارنیتین بر اساس برند تولید کننده آن متفاوت است و شما می‌توانید بهترین مارک ال کارنیتین را از داروخانه آنلاین باهمانه با خرید آنلاین تهیه نمایید.

در ادامه به معرفی بهترین مارک آل کارنیتین می‌پردازیم:

مکمل لاغری ال کارنتین

  • ال کارنیتین 2000 بی اس کی 10 ویال

این مکمل آل کارنیتین به شکل ویال بوده که باید روزانه 1 تا 4 عدد ویال به صورت محلول در آب حدود 2 تا 4 ساعت قبل از تمرین مصرف شود و فواید اصلی آن شامل کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی با افزایش خونرسانی به قلب، بهبود روند کاهش وزن، افزایش توده چربی و کاهش توده ماهیچه‌ای، رفع خستگی‌های جسمی-ذهنی و افزایش انرژی، بهبود عملکرد و استقامت ورزشی و افزایش توان باروری در مردان است. این مکمل ایرانی بوده و جزء پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مکمل‌های ورزشی به خصوص جهت کاهش وزن و بهبود عملکرد ورزشی به کار می‌رود. فقط افرادی که مشکلات کلیوی، دیابت، تشنج و کبد دارند حتماً باید تحت نظر پزشک و با مشورت دکتر مصرف کنند و در صورتی که مصرف این مکمل برای آنان ممنوع باشد، نباید اقدام به خرید و. مصرف آل کارنتین نمایند.

بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عوارض قرص ال کارنتین وارد صفحه "محلول خوراکی ال کارنیتین" شوید.

  • قرص ال کارنیتین تارترات 1000 میلی گرم ژن استار 

مکمل آل کارنیتین ژن استار ساخت کشور ایران بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و افرادی که ا آن استفاده کرده‌اند همواره از آن راضی هستند. این مکمل چربی سوز به انتقال چربی به ویژه اسیدهای چرب با زنجیره بلند به میتوکندری سلول‌ها کمک می‌کند. در میتوکندری اسیدهای چرب اکسید شده و به عنوان سوخت برای تولید آدنوزین تری فسفات یا ATP اکسید می‌شود. از فواید اصلی این مکمل چربی سوز می‌توان به بهبود سوخت و ساز اسیدهای چرب اشباع شده، بهبود در عملکرد ورزش‌های استقامتی، بالا بردن سطح انرژی و اثرات آنتی اکسیدانی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

برای بررسی فواید قرص ال کارنیتین صفحه "قرص ال کارنیتین 1000 ژن استار" را بررسی کنید.

  • قرص ال کارنیتین 1000 میلی گرم کارن

قرص آل کارنتین کارن توسط شرکت داروسازی و مکمل‌های غذایی و حیاتی کارن با مشارکت شرکت Mass Global Nutrition کانادا با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه وارداتی از کمپانی‌های معتبر و به‌کارگیری کادر علمی مجرب با تخصص‌های، علاوه بر تولید مکمل‌های غذایی بخش تندرستی و بیمارستانی، اقدام به تولید انواع مکمل‌های غذایی ورزشی با نام تجاری PNC نموده است. این مکمل لاغری کمک موثری به افزایش سطح انرژی بدن و نقش مهمی در سوخت و ساز چربی‌ها دارد همچنین منجر به بهبود عملکرد ورزشکاران، افزایش باروری در مردان و سلامت قلب و عروق می‌شود.
.

بیشتر بخوانید :

جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص نحوه مصرف ال کارنیتین مطالعه "قرص ال کارنیتین 1000 کارن" پیشنهاد می‌شود.

بیشتر