آمینو Amino 

در هر صفحه
نمایش 1 - 30 از 31 مورد
31 محصول وجود دارد.

مکمل آمینو انرژی چیست؟

آمینو انرژی نوعی مکمل ورزشی است که با تأمین آمینو اسیدهای ضروری خصوصاً آمینو اسیدهای شاخه دار به ساخت توده عضلانی کمک می‌کند. این مکمل‌ها برای کنترل تناسب وزن، تسریع ریکاوری، افزایش سطح انرژی و بهبود تمرکز در کنار سایر مکمل‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهای آمینه اغلب به عنوان عناصر سازنده پروتئین‌ها شناخته می‌...

مکمل آمینو انرژی چیست؟

آمینو انرژی نوعی مکمل ورزشی است که با تأمین آمینو اسیدهای ضروری خصوصاً آمینو اسیدهای شاخه دار به ساخت توده عضلانی کمک می‌کند. این مکمل‌ها برای کنترل تناسب وزن، تسریع ریکاوری، افزایش سطح انرژی و بهبود تمرکز در کنار سایر مکمل‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهای آمینه اغلب به عنوان عناصر سازنده پروتئین‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها برای فرآیندهای حیاتی مانند ساخت پروتئین‌ها، سنتز هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی مورد نیاز هستند. برخی نیز ممکن است به صورت مکمل برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود خلق ‌و خو مصرف شوند.

در بدن ما 20 اسید آمینه وجود دارد که هزاران پروتئین مختلف را تولید می‌کنند. 9 مورد از این 20 اسید آمینه ضروری می‌باشند، بدین معنی که بدن نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند و باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. در بین 9 اسید آمینه ضروری، سه اسید آمینه شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین (BCAA) وجود دارند که در غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شوند. مکمل‌های آمینو انرژی حاوی مقادیر بالایی BCAA هستند. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از BCAA توسط ورزشکاران افزایش رشد عضلات است.

خرید مکمل آمینو

ترکیبات مؤثره مکمل آمینو انرژی

در فرمولاسیون آمینو انرژی معمولاً درصد بالایی از آمینو اسیدهای شاخه دار همراه با ترکیبات انرژی‌ زای طبیعی مانند چای سبز و عصاره قهوه سبز وجود دارد. آمینو اسیدها برای عضله سازی مورد نیاز هستند و ترکیبات انرژی زا نیز استقامت بدنی افراد را برای تمرینات بدنی افزایش می‌دهند. به طور کلی مصرف ۵ گرم آمینو انرژی در هر وعده ۵ تا ۱۰ کالری دارد و حاوی هیچ گونه قندی نیست.

آمینو اسیدهای شاخه دار یا BCAA موجود در آمینو انرژی برای کاهش خستگی، بهبود عملکرد ورزشی و تحریک ریکاوری عضلات پس از ورزش مفید است. این آمینو اسیدها از عضلات شما محافظت می‌کنند و مانع عضله سوزی می‌شوند. از دست دادن عضله یک عارضه جانبی رایج در بیماری‌های مزمن و استراحت در بستر به ویژه در بزرگسالان مسن است. اسیدهای آمینه ضروری خصوصاً BCAA برای جلوگیری از تجزیه عضلات و حفظ توده بدون چربی در بدن حائز اهمیت هستند.

برخی از مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده است که اسیدهای آمینه ضروری و شاخه دار ممکن است برای تحریک چربی سوزی در بدن مؤثر باشد. مطالعات متعدد نشان دادند که مصرف 14 گرم آمینو اسید شاخه دار در روز به طور قابل توجهی درصد چربی بدن را در مقایسه با پروتئین وی یا مکمل‌های ورزشی دیگر کاهش می‌دهد.

چای سبز و عصاره قهوه سبز سرشار از کافئین هستند. کافئین یک ورزشکار را قادر می‌سازد تا تمرینات خود را طولانی‌تر و با توان بیشتر انجام دهد. کافئین سطح استقامت و مقاومت در برابر خستگی را بهبود می‌بخشد. این ترکیب به ورزشکار کمک می‌کند در طول تمرینات طولانی مدت به جای گلیکوژن عضله (قند) از ذخیره چربی استفاده کند. این مسئله اجازه می‌دهد مدت طولانی‌تری از عضلات خود استفاده کند. علاوه بر این کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی بعد از تمرین و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد؛ زیرا مانع تجمع اسید لاکتیک در عضلات شده و باعث حذف سریع‌تر آن از بدن می‌شود.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر محصولات جهت افزایش حجم و عضله سای بررسی صفحه "خريد مكمل بدنسازی" پیشنهاد می‌شود.

خواص آمینو انرژی

 • بهبود و تسریع ریکاوری پس از تمرین
 •  افزایش تولید انرژی هنگام تمرین
 • افزایش سطح هورمون تستوسترون 
 •  قرار دادن بدن در حالت آنابولیک
 • کاهش چربی‌های دور شکمی
 •  افزایش سطح هورمون رشد
 • کاهش دردهای عضلانی
 • کمک به عضله سازی

فواید مکمل آمینو انرژی

چربی سوزی بیشتر

اسیدهای آمینه به ویژه BCAA موجود در آمینو انرژی به ورزشکاران کمک می‌کند تا چربی ذخیره شده در بدن خود به خصوص چربی‌های شکمی را بسوزانند. در مطالعه‌ای که توسط کالج چارلستون انجام شد، محققان دریافتند که مصرف مکمل‌های BCAA منجر به کاهش 2.5 برابری چربی‌های بدن در مقایسه با نوشیدنی‌های ورزشی حاوی کربوهیدرات می‌شوند. این مکمل‌ها 50 درصد بیشتر از شیک‌های پروتئین وی به چربی سوزی کمک می‌کنند.

رشد توده عضلانی خالص

آمینو اسیدهای شاخه دار به ویژه لوسین، سنتز پروتئین را افزایش داده و رشد توده عضلانی را بهبود می‌بخشند. تأمین این آمینواسیدها برای ترمیم و بازسازی عضلاتی که در حین ورزش تجزیه می‌شوند، ضروری است.

جلوگیری از آسیب عضلانی

اگر شما یک ورزشکار استقامتی هستید یا غالباً تمرینات سرعتی انجام می‌دهید خطر تجزیه فیبرهای عضلانی برای تولید سوخت در بدن حین تمرینات، شما را تهدید می‌کند. مصرف مکمل‌های حاوی اسید آمینه 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین، از این آسیب جلوگیری می‌کند و ریکاوری عضلات را از طریق سنتز پروتئین افزایش می‌دهد.

افزایش استقامت

در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام منتشر شد، محققان دریافتند که مکمل‌های آمینو انرژی خستگی حین تمرینات را بیش از 17 درصد کاهش می‌دهند. این امر با فعال سازی آنزیم ترانس آمیناز برای افزایش اکسیداسیون لیپیدها در ورزشکارانی مهم است که ذخایر گلیکوژن آن‌ها حین تمرینات بدنی تخلیه شده است.

کاهش خستگی روحی

تحقیقات نشان داده است که مکمل‌های آمینو اسیدی باعث کاهش خستگی روحی در حین ورزش و بهبود عملکرد شناختی پس از ورزش می‌شوند.

کاهش درد عضلانی

عضلات شما حین تمرین دچار پارگی‌های ریز شده و دوباره ترمیم می‌شود تا قدرت بیشتری کسب کنند. درد عضلات بعد از تمرین در درجه اول ناشی از این پارگی‌های ریز است. وقتی قبل از تمرین از مکمل‌های اسید آمینه مانند آمینو انرژی استفاده می‌کنید سنتز پروتئین عضلانی افزایش یافته و ماهیچه‌ها سریع‌تر خود را ترمیم می‌کنند. این مکمل‌ها همچنین می‌توانند تجزیه پروتئین عضله را کاهش دهند و باعث کاهش درد و زمان ریکاوری عضلات می‎شوند.

بهبود ریکاوری عضلات

چندین مطالعه در مورد مصرف مکمل‌های آمینو اسید قبل و بعد از تمرین انجام شده است. به طور کلی نتایج نشان داده است که این مکمل ها می‌توانند باعث تسریع ریکاوری عضلات پس از تمرین شوند؛ زیرا این مکمل‌ها فراهمی زیستی اسیدهای آمینه را برای بهبود سنتز پروتئین افزایش می‌دهند.

طریقه مصرف آمینو انرژی

مکمل‌های آمینو انرژی به صورت قرص و پودر در دسترس هستند. قرص آمینو انرژی با توجه به پروتئین مورد نیاز بدن در نوبت‌های مختلف در بین وعده‌های غذایی مصرف می‌شود. شما می‌توانید 1تا 5 قرص را در هر وعده مصرف کنید.

مصرف آمینو انرژی پودری به دلیل ترکیبات متنوعی که در فرمولاسیون آن‌ها وجود دارد، متفاوت است. بهترین زمان مصرف این مکمل‌ها یک اسکوپ 30 دقیقه قبل از تمرین و یا یک اسکوپ صبح ناشتا قبل از تمرینات هوازی است. از آنجایی که اکثر پودرهای آمینو انرژی حاوی کافئین هستند اگر مشکل خواب دارید بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر نباید آن‌ها را مصرف کنید.

عوارض آمینو انرژی

از آنجایی که در فرمولاسیون آمینو انرژی بتا آلانین وجود دارد ممکن است پس از مصرف باعث احساس سوزن سوزن شدن موقت روی پوست شود. ولی با ادامه مصرف شدت این احساس کاهش یافته و یا ناپدید می‌شود. علاوه بر این وجود عصاره چای سبز و قهوه ممکن است باعث بروز برخی عوارض در افرادی شود که معده حساسی دارند. در این شرایط آمینو انرژی را با وعده‌های غذایی‌ مصرف کنید. همچنین توجه داشته باشید که مصرف طولانی ‌مدت و زیاد مکمل‌های ورزشی باعث مشکلات کلیوی و کبدی خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

اگر به دنبال سایر محصولات جهت بهبود سلامت قوای جسمی  هستید وارد صفحه "خرید اینترنتی دارو" شوید.

آمینو انرژی را از کجا بخریم؟

این مکمل را می‌توانید از داروخانه‌ها و سایت‌های مجاز به صورت حضوری یا خرید اینترنتی تهیه نمایید. قیمت پودر آمینو انرژی بر اساس برند و وزن آن متفاوت است. با خرید آنلاین آمینو انرژی از داروخانه آنلاین باهمانه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این مکمل را سفارش دهید. آمینو انرژی اصلی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید زیرا مصرف آمینو انرژی تقلبی عوارض جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

در ادامه به معرفی بهترین آمینو  برای بدنسازی می‌پردازیم:

خرید بهترین مکمل آمینو ایرانی

 • قرص آمینو وی 2222 و ال کارنیتین دوبیس

این مکمل علاوه بر آمینو دارای آل کارنیتین است که بسیار موث ردر لاغری و چربیسوزی نیز می‌باشد به طور کلی فواین پودر آمینو 2222 و آل کارنتین دوبیس افزایش حجم بافت‌های عضلانی، پیشگیری از تحلیل عضلات، مؤثر در کاهش وزن، افزایش توان بدن، تسریع ریکاوری و چربی سوزی است. مصرف این مکمل با تأثیر بر کیفیت خواب، اعصاب و خلق و خو باعث بهبود سلامت عمومی افراد ورزشکار نیز می‌شوند. این محصول ساخت شرکت دوبیس ساخت ایران است و کیفیت بسیار بالایی دارد و همچنین بهترین میزان مصرف آن هم روزانه 3 بار و هربار دو عدد قرص است.

بیشتر بخوانید :

برای خرید مکمل بدنسازی آمینو ایرانی وارد صفحه "قرص آمینو وی 2222 و ال کارنیتین دوبیس" شوید.

 • قرص آمینو وی 1000 ژن استار 

این مکمل ساخت ایران بوده و طرفداران خاص خودش را دارد فواید اصلی این مکمل شامل کمک به حفظ قدرت عضلانی در حین ورزش‌های سنگین، تأخیر در بروز خستگی و همچنین افزایش حجم عضلات است. بهترین دوز مصرف این مکمل عضله ساز 8 عدد قرص قبل از تمرین و 8 عدد قرص نیم ساعت پس از تمرین است لذا افرادی که می‌خواهند در کنار عضله سازی به مقداری کاهش وزن برسند از این مکمل استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال مکمل آمینو جهت عضله سازی هستند "قرص آمینو ژن استار" را بررسی و در صورت تمایل خرید نمایند.

 • قرص آمینو پلاس 6800 پی ان سی

این محصول از پر فروش‌ترین مکمل‌های آمینو ایرانی به حساب می‌آید و فواید اصلی آن هم افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی، پیشگیری از تحلیل عضلانی بعد از تمرین و همچنین کمک به کاهش اشتها است یعنی با مصرف این مکمل هم میل به غذا خوردن  در فرد بدنساز کاهش یافته و هم اینکه به عضله سازی می‌رسد. افرادی که دچار مشکلات کلیوی و کبد هستند حتماً قبل از مصرف این مکمل با پزشک معالج خود مشورت نمایند زیرا می‌تواند عوارض بسیار بدی بر سلامت بدن آنان داشته باشد و مصرف این مکمل برای وی نتیجه عکس بدهد.

بیشتر بخوانید :

اگر می‌خواهید در کنار عضله سازی به کاهش اشتها برسید و اضافه وزن خود را نیز جبران کنید "قرص آمینو پلاس پی ان سی" را بررسی کنید.

بیشتر