غضروف ساز 

در هر صفحه
نمایش 1 - 30 از 87 مورد
87 محصول وجود دارد.

غضروف ساز یعنی چه؟

غضروف ساز اصطلاحی است که به بسیاری از مکمل‌های حاوی ترکیبات مفید برای غضروف‌ها و مفاصل اشاره دارد. این مکمل‌ها در اشکال قرص و کپسول موجود هستند و با فراهم کردن ترکیباتی که در حالت عادی در مفاصل وجود دارند مشکلات مفصلی را برطرف کرده یا تسکین می‌دهند. مفاصل از نظر آناتومیک نقش بسیار مهمی در بدن دارند و با برقراری ارتباط و اتصال ...

غضروف ساز یعنی چه؟

غضروف ساز اصطلاحی است که به بسیاری از مکمل‌های حاوی ترکیبات مفید برای غضروف‌ها و مفاصل اشاره دارد. این مکمل‌ها در اشکال قرص و کپسول موجود هستند و با فراهم کردن ترکیباتی که در حالت عادی در مفاصل وجود دارند مشکلات مفصلی را برطرف کرده یا تسکین می‌دهند. مفاصل از نظر آناتومیک نقش بسیار مهمی در بدن دارند و با برقراری ارتباط و اتصال بین استخوان‌ها امکان حرکت را برای ما فراهم می‌کنند. برخی مفاصل حرکات محدود و مشخصی انجام می‌دهند ولی برخی دیگر مانند مفصل زانو بار سنگین وزن ما را متحمل می‌شود و بیشتر در معرض سائیدگی قرار می‌گیرد.

عوامل مختلفی مانند فعالیت بیش از حد، وزن زیاد، تغذیه نامطلوب و حرکات بدنی نادرست سلامت مفاصل را به خطر می‌اندازند. به همین دلیل بیشتر افراد با بالا رفتن سن دچار مشکلات مفصلی شده و در بزرگسالی نیز از درد مفاصل رنج می‌برند. برای تسکین درد و مشکلات مفصلی مکمل‌های غضروف ساز بسیاری تولید و به بازار عرضه شده است؛ بنابراین همه افراد می‌توانند برای رفع مشکلات مفصلی و تا حدودی بازسازی مفاصل خود از انواع آن‌ها استفاده کنند. این محصولات انواع مختلفی دارد و توسط برند شرکت های مختلفی تاکنون ساخته شه است که پرفروش‌ترین آنان قرص غضروف ساز فرانسوی، کپسول غضروف ساز آمریکایی و همچنین ایرانی در داروخانه باهمانه موجود است.

دلایل اصلی بیماری مفصلی

مهم‌ترین بیماری‌های مفصلی کدم‌اند؟

بیماری مفصلی هر بیماری یا آسیبی است که بر مفاصل انسان تأثیر می‌گذارد. آرتروز بدون شک شناخته شده ترین بیماری مفصلی است، اما موارد دیگری نیز وجود دارد. بیماری‌های مفصلی ممکن است کوتاه مدت یا به شدت مزمن و دردناک یا فقط آزار دهنده باشند. این دردها ممکن است به یک مفصل محدود شوند یا قسمت‌های زیادی از بدن را تحت تأثیر قرار دهند. التهاب نشانه اصلی بیماری‌های مفصلی است که باعث درد و ناراحتی و مشکلات حرکتی می‌شود.

آرتروز شایع‌ترین بیماری مفصلی است که با افزایش سن افزایش می‌یابد. دلیل این بیماری ساییدگی بالشتک‌های مفصلی با گذشت زمان است که منجر به سفتی و درد خصوصاً هنگام حرکت می‌شود. با ابتلا به آرتروز مفصل ران و زانو، به دلیل درد و کاهش انعطاف پذیری، راه رفتن برای شما دشوارتر می‌شود. بزرگسالان 50 سال به بالا به احتمال زیاد به این بیماری مزمن و پیش رونده مبتلا می‌شوند و زنان در معرض آسیب بیشتری هستند. روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که بر پوشش داخلی مفاصل تأثیر می‌گذارد. سلول‌های سیستم ایمنی بدن که به طور معمول در فضای مفصلی وجود ندارند در این بیماری به تعداد زیادی در آنجا جمع می‌شوند. تعامل سلول‌های ایمنی با سلول‌های مفصلی باعث التهاب دائمی و در نتیجه آسیب و تخریب غضروف می‌شود.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال درمان زانو درد و یا پوکی استخوان هستند، بررسی صفحه "قرص ضد التهاب مفاصل" پیشنهاد می‌شود.

فواید قرص غضروف ساز

مکمل‌های غضروف ساز معمولاً از 3 ترکیب اصلی تشکیل شده‌اند که به ‌طور طبیعی در مفاصل وجود دارند و سلامت آن‌ها را تضمین می‌کنند. استفاده از این ترکیبات فواید بسیاری برای بازسازی مفاصل و کاهش درد و ناراحتی حاصل از بیماری‌های مختلف دارد که در ادامه شرح داده می‌شود.

گلوکزآمین

گلوکزآمین جزء طبیعی غضروف و مفاصل است. وظیفه این ماده لغزنده سازی فضای مفصلی است تا از سایش استخوان‌ها به یکدیگر و ایجاد درد و التهاب جلوگیری شود. همچنین این ترکیب ممکن است از تجزیه غضروف که ممکن است در بیماری آرتروز اتفاق بیفتد، جلوگیری کند. بسیاری از مکمل‌ها با هدف درمان دردهای مفصلی حاوی گلوکوزامین هستند و اثرات مثبت این ترکیب در کاهش دردهای مفصلی ناشی از آرتروز ثابت شده است؛ اما با وجود این تحقیقات، هنوز سؤالاتی در مورد چگونگی مکانیسم آن وجود دارد.

به ‌طور معمول دو نوع گلوکزآمین در مکمل‌ها وجود دارد: گلوکزامین هیدروکلراید و گلوکزامین سولفات. یکی از آنالیزهای معتبر در این رابطه نشان داد که محصولات حاوی گلوکزامین هیدروکلراید به بهبود درد مفاصل ناشی از آرتروز کمک چندانی نمی‌کنند. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که سولفات گلوکزامین این علائم را بهبود می‌بخشد بنابراین ممکن است جایگزین بهتری برای گلوکزامین هیدروکلراید باشد. در صورت مصرف طولانی مدت، سولفات گلوکزآمین همچنین ممکن است به کاهش پیشرفت علائم آرتروز کمک کند.

مطالعات نشان می‌دهد که مصرف این ترکیب به مدت سه سال با جلوگیری از کاهش فضای مفصلی مانع از بدتر شدن وضعیت آرتروز می‌شود. سولفات گلوکزامین معمولاً یک بار در روز با دوز 1500 میلی گرم مصرف می‌شود. اگر این مقدار به صورت یکجا معده شما را ناراحت می‌کند، سعی کنید آن را در سه دوز 500 میلی گرمی در طول روز مصرف کنید. قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین برحسب برند آن متفاوت است و شما می‌توانید آن را از داروخانه‌ آنلاین تهیه کنید.

کندرویتین

مانند گلوکزآمین، کندرویتین نیز یکی از ترکیبات سازنده غضروف است. این ماده ممکن است به جلوگیری از تجزیه غضروف ناشی از آرتروز کمک کند. بسیاری از مطالعات بالینی نشان داده‌اند که کندرویتین می‌تواند درد و سفتی مفاصل را در افراد مبتلا به آرتروز کاهش دهد. حدود 53 درصد افرادی که از کندرویتین استفاده می‌کنند گزارش داده‌اند که بیش از 20 درصد درد زانوی آن‌ها کاهش یافته است. سولفات کندرویتین همچنین ممکن است در صورت مصرف طولانی مدت از پیشرفت آرتروز جلوگیری کند. مکمل‌های مفصلی یا غضروف ساز اغلب کندرویتین و گلوکزامین را ترکیب می‌کنند؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا مصرف مکمل ترکیبی بهتر از مصرف هر یک به شکل مجزا است یا خیر. کندرویتین معمولاً با دوز 400 تا 800 میلی گرم دو یا سه بار در روز مصرف می‌شود.

اس آدنوزیل ال متیونین (SAMe)

اس آدنوزیل ال متیونین ترکیبی است که برای کمک به کاهش علائم افسردگی و آرتروز استفاده می‌شود. کبد شما به طور طبیعی از آمینو اسیدی به نام متیونین، SAMe را تولید می‌کند. این ترکیب عملکرد مختلفی در بدن دارد که یکی از آن‌ها کمک به تولید و ترمیم غضروف‌ها است. اس آدنوزیل ال متیونین هنگامی که به عنوان مکمل مصرف می‌شود، می‌تواند به کاهش درد مفصل ناشی از آرتروز کمک کند و ممکن است به اندازه داروی ضد التهاب سلکوکسیب (Celebrex) مؤثر باشد. این ترکیب معمولاً در دوزهای 200 تا 400 میلی گرم سه بار در روز مصرف می‌شود.

متیل سولفونیل متان (MSM)

متیل سولفونیل متان ماده رایج دیگری است که در مکمل‌هایی که گفته می‌شود به کاهش درد مفاصل کمک می‌کنند، استفاده می‌شود. MSM باعث کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز می‌شود. دوزهای معمول MSM از 1500 تا 6000 گرم در روز است که گاهی اوقات به دو دوز تقسیم می‌شود.

مکمل درد مفصلی

فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های مفصلی کدامند؟

سن، شغل، سطح فعالیت، عوامل محیطی و ژنتیک در افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مفصلی نقش دارند. افرادی که دائماً روی پاهایشان می‌ایستند یا مشاغل آن‌ها با کارهای سنگین همراه است ریسک بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های غضروفی دارند. عدم قرار گرفتن در معرض آفتاب و کاهش دریافت ویتامین D نیز در این امر مؤثر است. فعالیت بدنی بسیار کم نیز افراد را در معرض پوکی استخوان و مشکلات مفصلی قرار می‌دهد.

افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر در معرض مشکلات مفصلی قرار دارند. برای هر کیلویی که اضافه وزن دارید، هنگام راه رفتن، دویدن یا بالا رفتن از پله‌ها، زانوی شما باید 4 کیلو وزن اضافی تحمل کند. عوامل دیگری که خطر ابتلا به دردهای مفصلی را افزایش می‌دهند شامل سن، آسیب‌های قبلی یا ضربه، فعالیت ورزشی یا تحرک بدنی فراوان است.

نکاتی برای انتخاب قرص غضروف ساز خوب

انتخاب یک مکمل غضروف ساز خوب برای خلاصی از درد مفصل با وجود محصولات موجود در داروخانه ها می‌تواند دشوار باشد. این محصولات حاوی چندین ترکیب مختلف هستند که در کنار هم به بهبود وضعیت مفاصل کمک می‌کنند. در بعضی موارد، مواد اضافه شده به این مکمل‌ها هیچ فواید اثبات شده‌ای برای سلامت مفصل ندارند. برخی دیگر ممکن است حاوی چندین ماده مفید مانند گلوکزامین و کندرویتین باشند؛ اما هنوز مشخص نیست که مصرف مکمل‌های حاوی چند ماده مؤثرتر از مصرف هر یک به صورت مجزا باشد. بعلاوه، برخی از این محصولات حاوی یک یا چند ویتامین و ریزمغذی بسیار مفید هستند. قبل از انتخاب این مکمل‌ها حتماً با پزشک خودتان صحبت کنید زیرا برخی از مکمل‌های مفصلی می‌توانند با داروهای خاص مانند داروهای رقیق کننده خون تداخل کنند.

آیا مکمل‌های غضروف ساز واقعاً مؤثر هستند؟

این مکمل‌ها به هر شکلی که مورد استفاده قرار بگیرند با دارا بودن ترکیبات مؤثر برای بازسازی مفاصل، درد و التهاب مفاصل را کاهش می‌دهند. وجود گلوکزآمین در این مکمل‌ها سفتی و خشکی مفاصل را بهبود بخشیده و به کاهش درد و التهاب کمک می‌کند. این مکمل‌ها علاوه بر گلوگزآمین حاوی کندرویتین، کلاژن، اسید هیالورونیک و ویتامین D هستند که برای حفظ سلامت و بهبود وضعیت غضروف‌ها بسیار حائز اهمیت هستند. مصرف مداوم این ریزمغذی‌ها از طریق مکمل‌های غضروف ساز یک راه ساده برای تسکین دردهای مفصلی و بهبود وضعیت حرکتی افراد در سنین بالا است. همچنین ورزشکاران می‌توانند در زمان آسیب دیدگی مفاصل با مصرف این مکمل‌ها به بهبود سریع‌تر آسیب‌ها کمک کنند.

 در برخی منابع گفته می‌شود که به عنوان جایگزین قرص غضروف ساز می‌توانید از پای مرغ استفاده کنید. عصاره پای مرغ سرشار از ترکیباتی است که می‌تواند به سلامت مفاصل کمک کند. آمپول غضروف ساز شکل دیگری از این مکمل‌ها است که برای افرادی که دچار مشکلات معده هستند تجویز می‌شود و با تزریق به داخل مفاصل می‌تواند به بهبود دردهای مفصلی کمک کند.

قرص غضروف ساز کی بخوریم؟

قرص غضروف ساز را بهتر است بعد از سن 30 سالگی شروع به مصرف نمایید زیرا از این سن به بعد خطر شکستگی استخوان‌ها و فرسودگی غضروف‌ها‌  به مرور در مردان و زنان افزایش خواهد یافت لذا مصرف کلسیم و سایر مواد معدنی غضروف ساز در زمان مناسب خود بسیار کمک کننده خواهد بود و بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها را رفع خواهد کرد زیرا  استخوان‌های شما این مواد معدنی غضروف ساز را تا قبل از ۳۰ سالگی جذب می کند بنابراین بهتر است در طی دوران 30 سالگی به مرور از مکمل‌های کمکی جهت حفظ سلامت استخوان و غضروف خود استفاده نمایید  فقط این را به یاد داشته باشید که با گذر از سن ۴۰ سالگی دیگر نیاز به مصرف کلسیم نیست زیرا مصرف بیش از حد آن خطر ابتلا به مشکلات قلبی را نیز تشدید خواهد کرد.  مکمل های غضروف ساز بسیاری از جمله قرص غضروف ساز فرانسوی و کپسول غضروف ساز آمریکایی و همچنین ایرانی در داروخانه‌ها موجود است که با مصرف آن‌ها می‌توانید در دوران پیری استخوان سالم‌تری داشته باشید.

عوارض قرص غضروف ساز

مکمل‌های غضروف ساز به احتمال زیاد برای اکثر افراد بی‌خطر هستند. با این حال عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است:

  • تهوع و استفراغ
  • سوزش سردل
  • درد شکم
  • اسهال

گلوکزآمین موجود در این مکمل‌ها ممکن است کنترل قند خون را در افراد دیابتی تحت تأثیر قرار دهد، اگرچه این خطر نسبتاً کم است. اگر دیابت دارید یا از داروهای کنترل قند خون استفاده می‌کنید، قبل از مصرف مکمل‌های حاوی گلوکزآمین با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید :

جهت بهبود سلامت عمومی بدن خود و بررسی سایر محصولات در سایت باهمانه وارد صفحه "داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان" شوید.

قرص غضروف ساز را از کجا بخریم؟

این مکمل‌ها را می‌توانید با قیمت‌های مختلف از داروخانه آنلاین باهمانه با خرید اینترنتی تهیه نمایید. به عنوان مثال قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی با قیمت قرص غضروف ساز ایرانی متفاوت است. ولی از نظر کیفیت محصولات ایرانی زیادی وجود دارد که با انواع خارجی قابل رقابت هستند. در داروخانه آنلاین باهمانه انواع قرص غضروف ساز فرانسوی و ایرانی موجود است که با سرچ آنان در سایت باهمانه اطلاعات بسیار مفیدی کسب خواهید کرد و از تمامی فواید و حتی عوارض آنان آگاه خواهید شد.

در ادامه به معرفی برخی از محصولات پرفروش قرص غضروف ساز می پردازیم:

بهترین مکمل غضروف ساز

  • قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز

این مکمل محصول شرکت آلفا ویتامینز آمریکا بوده و بهترین مکمل برای درمان التهاب و درد مفاصل و غضروف ساز است که برای بزرگسالان مصرف روزانه 3 عدد توصیه می‌گردد. یکی از ترکیبات مهم در این مکمل وجود کلاژن است زیرا کلاژن روند بازسازی مفاصلی که به دلایل مختلف دچار آسیب دیدگی شده‌اند را تسریع می‌کند. کلاژن موجود در این قرص ضد آرتروز از نوع کلاژن هیدرولیز شده است که جذب آن خیلی بالاتر از کلاژن عادی است. از دیگر فواید این مکمل می‌توان به مکمل غضروف سازی و پیشگیری از تحلیل و تخریب مفاصل، تسکین درد در بیماران مبتلا به آرتروز، بازسازی و ترمیم غضروف و مفصل و بهبود انعطاف پذیری مفاصل اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید قرص غضروف ساز آمریکایی وارد صفحه "قرص آلفلکسیل" شده و پس از بررسی محصول اقدام به خرید نمایید.

  • کپسول فست ران او پی دی فارما 

فست ران ساخت ایران بوده و جزء برترین و محبوب‌ترین مکمل‌های غضروف سازی ایرانی است که اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده این مکمل آووکادو و سویا است. از دیگر مزایا و فواید مصرف قرص فست ران می‌توان به افزایش انعطاف پذیری غضروف‌ها، کاهش درد ناشی از ابتلا به آرتروز، بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و جلوگیری از تخریب غضروف اشاره کرد لذا افرادی که مشکل غضروف سازی و تخریب غضروف دارند با خیال راحت می‌توانند از این مکمل استفاده کنند. بهترین میزان مصرف این محصول روزانه یک عدد به همراه غذا است و توصیه می‌شود جهت تأثیر گذاری بیشتر این مکمل غضروف ساز حداقل طی دوره سه ماهه مصرف نمایند.

بیشتر بخوانید :

اگر به دنبال مکمل غضروف ساز باکیفیت ایرانی هستید "کپسول فست ران" را خرید نمایید.

  • قرص فلکس اویت آپوویتال

این مکمل ساخت شرکت آپوویتال آلمان است و از فواید اصلی آن می‌توان به کمک به عملکرد طبیعی غضروف، استخوان و عضلات بدن، حفظ سلامت غضروف و کاهش درد مفاصل اشاره کرد. افرادی که مشکل درد مفاصل دارند و از تخریب و پوسیدگی غضروف خود می‌ترسند پیشنهاد می‌گردد که حتماً از این مکمل استفاده نمایند زیرا طی مدت سه ماه با مصرف روزانه دو عدد از این مکمل مقداری از درد مفاصل آنان کاهش می‌یابد. این محصول نیز می‌تواند در خصوص پیشگیری از پوکی استخوان نیز مفید باشد.

بیشتر بخوانید :

برای بهبود عملکرد طبیعی غضروف و سلامت استخوان اقدام به مصرف "قرص فلکس اویت آپوویتال" نمایید.

بیشتر