مکمل چربی سوز ( افزایش دهنده متابولیسم) 

در هر صفحه
نمایش 1 - 30 از 83 مورد
83 محصول وجود دارد.

مکمل چربی سوز چیست؟

مکمل چربی سوز نوعی مکمل غذایی شناخته شده و محبوب است که در کاهش وزن به شما کمک می‌کند. این مکمل‌ها حاوی موادی هستند که قدرت بدن برای سوزاندن چربی را بالا برده، متابولیسم را افزایش داده و اشتها را سرکوب می‌کنند. برخی از این مکمل‌ها جذب چربی را در بدن کاهش داده و با افزایش اکسیداسیون چربی‌ها در هنگام فعالیت بدنی باعث کاهش وزن م...

مکمل چربی سوز چیست؟

مکمل چربی سوز نوعی مکمل غذایی شناخته شده و محبوب است که در کاهش وزن به شما کمک می‌کند. این مکمل‌ها حاوی موادی هستند که قدرت بدن برای سوزاندن چربی را بالا برده، متابولیسم را افزایش داده و اشتها را سرکوب می‌کنند. برخی از این مکمل‌ها جذب چربی را در بدن کاهش داده و با افزایش اکسیداسیون چربی‌ها در هنگام فعالیت بدنی باعث کاهش وزن می‌شوند.

در حال حاضر چاقی یکی از چالش‌هایی است که بیشتر مردم جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است. با این حال، می‌توان از روش‌های مختلفی برای خلاص شدن از شر چربی‌های ذخیره شده در بدن استفاده کرد. اگر برنامه روزانه شلوغی دارید و به سختی می‌توانید خود را به تمرینات یا برنامه‌های ورزشی متعهد کنید مکمل چربی سوز گزینه مفیدی برای شما هستند.

در واقع هدف از مصرف چربی سوزها تحریک پاسخ هورمونی است تا بدن شروع به تجزیه چربی‌ها و استفاده از آن‌ها به عنوان منبع سوخت کند. به همین دلیل کافئین ماده اصلی تشکیل دهنده اکثر مکمل‌های چربی سوز است که به شما کمک می‌کند هنگام کاهش وزن سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و از چربی‌ها به عنوان سوخت استفاده کنید. کافئین همچنین در طی تمرینات بدنی انرژی بدن را از طریق تجزیه اسیدهای چرب تأمین می‌کند.

خرید مکمل چربی سوز

انواع مکمل چربی سوز

به طور کلی چهار نوع مکمل چربی سوز وجود دارد. چربی سوزهای فاقد مواد تحریک کننده مانند ال کارنیتین، CLA و کیتوزان که برای افراد حساس به تحریک کننده‌ها مناسب هستند. چربی سوزهای مبتنی بر محرک مانند کافئین، تیرامین، چای سبز یا یوهیمبین که از روند کاهش وزن پشتیبانی می‌کنند و انرژی بدن را تأمین می‌کنند.

 نوع سوم چربی سوزها پیچیده تر هستند و از ترکیب موارد فوق بعلاوه افزودنی‌های دیگری مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ها تشکیل شده‌اند. چربی سوزهای حرارت زا نیز باعث ترموژنز شده و بدون استرس فیزیکی با تولید گرما کالری‌های اضافی را می‌سوزانند.

اگرچه چربی سوزها به کاهش وزن کمک می‌کند اما شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که آن‌ها معجزه کنند. تا زمانی که یک رژیم غذایی متعادل نداشته باشید، کالری بیشتری از سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در بدن مصرف نکنید و فعالیت بدنی کافی نداشته باشید، نمی‌توانید انتظار معجزه داشته باشید. از طرف دیگر، اگر خوب غذا می‌خورید و به طور منظم ورزش می‌کنید، می‌توانید از مصرف چربی سوزها نتیجه بیشتری بگیرید.

آیا مصرف مکمل چربی سوز واقعاً مؤثر است؟

این یک تصور غلط رایج است که صرفاً مصرف مکمل چربی سوز بدون هیچ گونه فعالیت بدنی به شما در کاهش وزن کمک می‌کند. اگر چنین باشد هیچ انسان چاقی بر روی زمین وجود نخواهد داشت؛ بنابراین برای اینکه شما نتایج خوبی کسب کنید باید فعالیت بدنی داشته باشید و رژیم غذایی متعادلی مصرف کنید. در واقع تبلیغاتی از قبیل قوی‌ترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز، پودر چربی سوز قوی و بهترین چربی سوزها که همه ما در رسانه‌های مختلف آن‌ها را می‌بینیم و می‌شنویم بدون فعالیت بدنی و رژیم غذایی هیچ تأثیری نخواهند داشت.

مهم‌ترین کار در کنار مصرف این مکمل‌ها محدود کردن دریافت کالری از رژیم غذایی است. اکثر چربی سوزها به کاهش اشتها کمک می‌کنند و باعث می‌شوند چربی‌های ذخیره شده در بدن برای تولید انرژی مصرف شود. این مسئله سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث می‌شود راحت‌تر به وزن دلخواه خودتان برسید. فعالیت بدنی و صبر نیز در مسیر کاهش وزن بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه چربی سوزها به شما کمک کنند شما هم باید با پیروی از برنامه غذایی مطلوب و فعالیت بدنی مناسب و همچنین صبر و پایداری به خودتان کمک کنید.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی بیشتر با تمامی مکمل و محصولات افزایش وزن و یا لاغری صفحه "حفظ تناسب اندام" را مشاهده کنید.

برای تأثیر گذاری بهتر مکمل چربی سوز چه باید کرد؟

مصرف پروتئین را افزایش دهید

پروتئین‌ها عناصر گرمازای طبیعی هستند. این بدان معناست که بدن انرژی بیشتری برای پردازش پروتئین نسبت به پردازش چربی یا کربوهیدرات مصرف می‌کند؛ بنابراین پروتئین‌ها به عنوان یک چربی سوز طبیعی در بدن عمل می‌کنند. تحقیقات تأیید کرده است که اگر رژیم شما عمدتاً شامل غذاهای حاوی پروتئین بالا باشد، چربی بیشتری می‌سوزانید. این بدان معنی است که اگر کتلت و سیب‌ زمینی را با سینه مرغ با پوره نخود عوض کنید، یک قدم به وزن مورد نظر خود نزدیک‌تر خواهید شد.

مکمل‌های پروتئینی مانند پروتئین آب پنیر و کازئین می‌توانند پروتئین دریافتی روزانه شما را افزایش دهند. در عین حال آن‌ها به مدت طولانی شما را سیر نگه داشته، اشتهای شما را کاهش می‌دهند و با کاهش کالری دریافتی باعث کاهش وزن خواهند شد. پروتئین‌ها همچنین به حفظ توده عضلانی در طول رژیم لاغری کمک می‌کنند. این مسئله بسیار مفید است زیرا توده عضلانی به طور قابل توجهی در طول رژیم لاغری تجزیه می‌شود. در ضمن هرچه توده عضلات شما بیشتر باشد، بدن کالری بیشتری مصرف می‌کند. ماهیچه‌ها به طور طبیعی متابولیسم را افزایش می‌دهند.

چربی‌های سالم بیشتری بخورید

مصرف چربی‌های سالم به شما کمک می‌کنند تا با چربی‌های ذخیره شده در بدن مقابله کنید. این ترکیبات به رشد عضلات و احساس سیری کمک می‌کنند. مدتی طول می‌کشد تا بدن چربی‌ها را تجزیه کند، بنابراین برای مدت طولانی شما را سیر و بدون اشتها نگه می‌دارد.

یکی از مطالعات در این رابطه نشان داد که یک رژیم غذایی غنی از روغن زیتون سالم، مغزها یا روغن ماهی در مقایسه با رژیم غذایی فاقد این چربی‌ها با کاهش وزن بیشتری همراه است؛ اما مواظب باشید! منابع چربی ناسالم که حاوی مقدار زیادی چربی ترانس اشباع هستند باعث افزایش چربی‌های ذخیره شده در بدن شده و سایز دور کمر و چربی محوطه شکمی را افزایش می‌دهند.

روغن زیتون، ماهی، روغن ماهی، آووکادو، آجیل و دانه‌ها منبع اسیدهای چرب امگا 3 هستند که فواید زیادی برای بدن انسان دارند که یکی از آن‌ها افزایش چربی سوزی است. با این حال، باید در نظر داشت که چربی‌های سالم کالری بالایی دارند بنابراین از مصرف زیاد آن‌ها خودداری کنید. برای کسب منافع بیشتر شما می‌توانید چربی‌های ناسالم را از رژیم خود حذف کنید و آن‌ها را با چربی‌های سالم جایگزین کنید.

حذف کربوهیدرات‌های تصفیه شده از رژیم غذایی

مصرف کم کربوهیدرات‌های تصفیه شده می‌تواند عملکرد چربی سوزها را تسهیل کرده و باعث کاهش وزن شما شود. کربوهیدرات‌های تصفیه شده شامل غلات و حبوبات فرآوری شده‌اند که هیچ سبوس، ماده مغذی و فیبری ندارند. این خوراکی‌ها شاخص گلیسمی بالایی دارند که می‌تواند باعث نوسانات قند خون و افزایش گرسنگی شود. مطالعات متعدد تائید کرده‌اند که رژیم‌های غذایی حاوی کربوهیدرات تصفیه شده می‌توانند باعث افزایش تجمع چربی در ناحیه شکم شوند.

در مقابل، رژیم غذایی حاوی غلات سبوس دار با شاخص توده بدنی پایین‌تر و کاهش اندازه دور کمر همراه است؛ بنابراین برای به حداکثر رساندن نتایج چربی سوزها باید کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند ماکارونی، غذاهای فرآوری شده، نان سفید و غلات صبحانه را از رژیم غذایی خود حذف کنید و در عوض، نان غلات، کینوا، گندم سیاه، جو یا جو دو سر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

چه زمانی باید از مکمل چربی سوز استفاده کنیم؟

برای مصرف مکمل چربی سوز دو زمان توصیه شده وجود دارد: قبل از صبحانه و قبل از تمرین. پیشنهاد می‌شود حداقل 30 تا 40 دقیقه قبل از صبحانه چربی سوز خود را مصرف کنید. متابولیسم بدن شما به دلیل کند شدن در خواب در طول صبح بسیار پایین است. مصرف چربی سوز نیم ساعت قبل از صبحانه متابولیسم را افزایش می‌دهد. این مسئله نه تنها به روند چربی سوزی کمک می‌کند بلکه به کنترل اشتهای شما در طول روز کمک خواهد کرد. علاوه بر این مصرف چربی سوز درست قبل از تمرینات بدنی به شما انرژی بیشتری می‌دهد که ممکن است برای انجام یک تمرین طاقت فرسا به آن نیاز داشته باشید. این مسئله منجر به سوزاندن کالری بیشتر در طول تمرین و در طول روز می‌شود.

آیا چربی سوزها خطرناک هستند؟

چربی سوزها می‌توانند خطرناک باشند زیرا این مکمل‌ها قبل از ورود به بازار توسط سازمان غذا و دارو تحت نظارت قرار نمی‌گیرند. مسئولیت ایمنی و اثربخشی این فراورده‌ها به جای اینکه توسط FDA تنظیم شود، به عهده تولید کننده است بنابراین این مکمل‌ها را حتماً از برندهای شناخته شده خریداری کنید. چربی سوزهای زیادی وجود دارند که پس از مدتی استفاده از قفسه‌ها خارج می‌شوند زیرا حاوی مواد مضر هستند. برخی از این مکمل‌ها باعث می‌شوند مصرف کنندگان دچار عوارض جانبی مانند افزایش فشار خون، سکته مغزی، تشنج و حتی مرگ شوند. ما توصیه می‌کنیم قبل از خرید، در مورد چربی سوز مورد نظر خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید کالایی با کیفیت دریافت می‌کنید که شما را دچار عوارض جانبی ناگوار نمی‌کند.

بیشتر بخوانید :

افرادی که فقط به دنبال مکملی جهت سرکوب میل به غذای خود هستند صفحه "قرص کاهش اشتها" را بررسی کنند.

عوارض چربی سوزها چیست؟

اضطراب: این مکمل‌ها هورمون استرس (کورتیزول) را افزایش می‌دهند که بر سطح اضطراب شما تأثیر می‌گذارد.

کمبود خواب: محرک‌های موجود در چربی سوزها می‌توانند الگوی خواب شما را تغییر دهند و همچنین می‌توانند ضربان قلب شما را افزایش دهند و منجر به کم خوابی شوند.

افزایش فشار خون: در نتیجه افزایش متابولیسم سرعت پمپاژ قلب بالا می‌رود که می‌تواند فشار خون را افزایش دهد.

تغییر رفتار: مصرف کنندگان فراورده‌های چربی سوز تغییراتی در رفتار مانند تحریک پذیری، نوسانات خلقی و پرخاشگری را تجربه می‌کنند.

مشکلات گوارشی: چربی سوزها می‌توانند منجر به مشکلات گوارشی مانند اسهال، یبوست و سایر موارد مربوط به حرکات روده شوند.

چربی سوزهای طبیعی کدم‌اند؟

کافئین: کافئین با تقویت متابولیسم بدن به شما در سوزاندن چربی‌ها و استفاده از آن‌ها به عنوان منبع انرژی کمک می‌کند.

عصاره چای سبز: عصاره چای سبز تمام فواید تغذیه‌ای چای سبز را در قالب پودر / کپسول به شما ارائه می‌دهد. این عصاره حاوی کافئین و پلی فنول اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است که هر دو به شما در چربی سوزی کمک می‌کنند.

پودر پروتئین: پودر پروتئین می‌تواند سوخت و ساز بدن شما را تقویت کند و به سوزاندن چربی و مهار اشتها کمک می‌کند.

فیبر محلول: فیبر محلول اشتهای شما را مهار می‌کند و باعث سوزاندن چربی می‌شود در حالی که جذب کالری از غذا را محدود می‌کند.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر محصولات موجود در باهمانه جهت بهبود سلامت عمومی بدن وارد صفحه "داروخانه آنلاین" شوید.

مکمل چربی سوز را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو را از داروخانه‌ها و سایت‌های معتبر با خرید آنلاین یا حضوری تهیه نمایید. اگر به دنبال مکمل برای چربی سوزی و عضله سازی هستید همین حالا انواع این مکمل‌ها را در داروخانه آنلاین باهمانه سرچ کرده و با خرید اینترنتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را تهیه کنید. علاوه بر این می‌توانید قرص چربی سوز بدنسازی، قرص چربی سوز ونوسات و مکمل cla را نیز از داروخانه آنلاین باهمانه از بهترین برندها تهیه کنید.

بیشتر