مولتی ویتامین مخصوص آقایان 

نمایش 1 - 21 از 21 مورد
21 محصول وجود دارد.

ضرورت مصرف مولتی ویتامین در آقایان

مولتی ویتامین مخصوص آقایان مکمل‌های غذایی ویژه‌ای هستند که بر حسب نیازهای بدنی آقایان تولید و به داروخانه ها عرضه شده‌اند. این مکمل‌ها به اشکال مختلفی از جمله قرص، کپسول، سافت ژل موجود هستند و بررسی‌ها نشان داده است که بسیاری از افراد برای بهبود سطح سلامتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. مولتی ویتامین‌ها در واقع مولت...

ضرورت مصرف مولتی ویتامین در آقایان

مولتی ویتامین مخصوص آقایان مکمل‌های غذایی ویژه‌ای هستند که بر حسب نیازهای بدنی آقایان تولید و به داروخانه ها عرضه شده‌اند. این مکمل‌ها به اشکال مختلفی از جمله قرص، کپسول، سافت ژل موجود هستند و بررسی‌ها نشان داده است که بسیاری از افراد برای بهبود سطح سلامتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. مولتی ویتامین‌ها در واقع مولتی ویتامین مینرال هستند زیرا علاوه بر ویتامین‌ها در فرمولاسیون آن‌ها مواد معدنی ضروری و کمیاب نیز گنجانده شده است. با تأمین این ریزمغذی‌ها وضعیت متابولیسم بدن بهبود یافته و با افزایش تولید انرژی در بدن، فرد احساس شادابی و سرزندگی خواهد کرد. از دیدگاه بیوشیمیایی این مکمل‌ها تقریباً بر همه مکانیسم‌ها و واکنش‌های بیوشیمیایی موجود در بدن تأثیر مثبت گذاشته و سطح سلامت عمومی فرد را ارتقاء می‌دهند.

با توجه به اینکه همه این ریزمغذی‌ها از طریق یک وعده غذایی ساده تأمین نمی‌شوند و از طرفی مشغله‌های فراوان این روزها اجازه نمی‌دهد که افراد به سطح تغذیه خود توجه کافی داشته باشند، مصرف مولتی ویتامین‌ها یک راه ساده برای بهبود سلامتی است. از آنجایی که نیاز به ریزمغذی ها برای هر فردی متفاوت است طبیعی است که این نیاز بر اساس جنسیت نیز متفاوت باشد. به همین دلیل با پیشرفت علم تغذیه و تحقیقات در این زمینه مولتی ویتامین‌ها به صورت مجزا برای آقایان و خانم‌ها تولید و به داروخانه ها عرضه شدند. در حال حاضر شما می‌توانید انواع مولتی ویتامین خارجی و بهترین مولتی ویتامین ایرانی آقایان و مولتی ویتامین مخصوص خانم‌ ها را در داروخانه‌ آنلاین برحسب نیاز خودتان با خرید اینترنتی تهیه نمایید.

مولتی ویتامین مخصوص مردان چیست؟

مولتی ویتامین نوعی مکمل تغذیه ای است که حاوی ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی است که برای حمایت از سلامتی استفاده می‌شود. در ایالات متحده، تعریف رسمی مولتی ویتامین به مکملی اطلاق می‌شود که حداقل حاوی سه ویتامین و ماده معدنی است و حداقل خطر عوارض جانبی را دارد و فاقد افزودنی‌های گیاهی، هورمونی یا دارویی است. بیشتر افراد از مولتی ویتامین برای کمک به پر کردن شکاف‌های تغذیه‌ای و جلوگیری از کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی کلیدی استفاده می‌کنند. از مزایای سلامتی این مکمل‌ها می‌توان به ارتقاء سلامت جسمانی و بینایی، بهبود حافظه و حفظ تراکم استخوان‌ها در تمام طول زندگی اشاره کرد.

انواع مولتی ویتامین مخصوص آقایان

معرفی انواع مولتی ویتامین مردان

نیازهای تغذیه‌ای هر فردی می‌تواند بر اساس فاکتورهای مختلف، متفاوت باشد. به همین دلیل، بهترین مولتی ویتامین برای مردان ممکن است با بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال و مولتی ویتامین زنان با بهترین مولتی ویتامین مخصوص خانم ها در سن بالای 50 سال کاملاً متفاوت باشد. خوشبختانه مولتی ویتامین‌ها متناسب با هر سن، جنسیت و سبک زندگی در دسترس هستند. در حقیقت، شما به راحتی می‌توانید مولتی ویتامین‌ها را برای بدنسازی، عضله سازی، تقویت موها، پوست و ناخن‌ها و حتی تقویت اسپرم مصرف کنید. مکمل‌های مولتی ویتامین حاوی ترکیب متنوعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند؛ بنابراین شما می‌توانید از مولتی ویتامین‌ها متناسب با اهداف خاص سلامتی خود استفاده کرده و رژیم غذایی خودتان را کامل کنید.

بیشتر بخوانید :

افرادی که تمایل به بررسی فواید بهترین مولتی ویتامین ایرانی آقایان هستند وارد صفحه "قرص مکمل آقایان" شوند.

مولتی ویتامین برای مردان جوان

برای بزرگسالان جوانی که رژیم غذایی آن‌ها فاقد مواد مغذی است مکمل‌های مولتی ویتامین مفید هستند. حداقل 1000 میلی گرم کلسیم در روز برای سالم نگه داشتن دندان و استخوان در مردان جوان لازم است. علاوه بر این، بدن برای جذب کلسیم به ویتامین D نیاز دارد. پزشکان توصیه می‌کنند مردان جوان هر روز حداقل 600UI ویتامین D دریافت کنند. مردان جوان نیز هر روز حداقل به 8 میلی گرم آهن نیاز دارند. کمبود آهن می‌تواند منجر به کم خونی شود. آهن در بسیاری از غذاها مانند لوبیا و سیب زمینی یافت می‌شود. بیشتر رژیم‌های غذایی سالم حاوی آهن کافی هستند، بنابراین به ندرت پیش می‌آید که مردان جوان به مکمل‌های مولتی ویتامین و مواد معدنی نیاز داشته باشند.

مولتی ویتامین برای مردان بزرگ ‌سال

اگرچه پوکی استخوان در زنان بیشتر دیده می‌شود اما مردان بالای 50 سال نیز در معرض خطر این عارضه هستند. دریافت کلسیم و ویتامین D به شکل مکمل می‌تواند به محافظت از استخوان‌ها کمک کند. مردان پس از 70 سالگی باید 1200 میلی گرم کلسیم و 800UI  ویتامین D در روز مصرف کنند. بیشتر مکمل‌های مولتی ویتامین و مینرال مقادیر کمی کلسیم دارند بنابراین مصرف محصولات لبنی می‌تواند به افزایش مصرف کلسیم کمک کند. همچنین با افزایش سن، جذب ویتامین B12 از طریق غذا دشوارتر می‌شود. مردان بالای 50 سال هر روز باید 2.4 میکروگرم ویتامین B12 دریافت کنند که خوشبختانه بیشتر مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال بیش از این مقدار را فراهم می‌کنند.

مولتی ویتامین برای مردان ورزشکار

نیازهای تغذیه‌ای ورزشکاران بیشتر از افراد معمولی است. آن‌ها برای حفظ حجم و توده عضلانی خود باید بیشتر غذا بخورند و برای حفظ سلامتی به مصرف روزانه ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز نیاز دارند. ویتامین D نقش اساسی در سلامت استخوان دارد و مطالعات اهمیت آن را برای ورزشکاران تائید کرده‌اند. مصرف مولتی ویتامین در این افراد به ریکاوری آسیب‌های عضلانی ناشی از تمرینات، بهبود عملکرد قلب و حمایت از سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

مولتی ویتامین برای مردان سیگاری

افرادی که سیگار می‌کشند نسبت به افرادی که سیگار نمی‌کشند سطح ویتامین C کمتری در بدن دارند. مردان بین سنین 14 تا 18 سال حداقل به 75 میلی ‌گرم ویتامین C در روز نیاز دارند. کسانی که بالای 19 سال سن دارند به 90 میلی گرم از این ویتامین در روز نیاز دارند. با این حال نیاز مردان سیگاری به این ویتامین 35 میلی گرم بیشتر است هرچند این ویتامین به اندازه کافی در مولتی ویتامین مخصوص خانم ها نیز گنجانده شده است.

مولتی ویتامین برای مردان گیاهخوار

رژیم‌های گیاه خواری ممکن است فاقد ویتامین B12 باشند که بیشتر در محصولات حیوانی یافت می‌شود. هر فرد بالای 14 سال که از رژیم گیاه خواری پیروی می‌کند باید حداقل 2.4 میکروگرم ویتامین B12 در روز مصرف کند. مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین B12 مانند غلات غنی شده یا مخمر غذایی یک راه ساده برای دریافت این ویتامین است. استفاده از مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال راهی دیگر برای افزایش مصرف ویتامین B12 هستند.

بهترین مولتی ویتامین‌ برای آقایان

نیازهای تغذیه‌ای مردان نسبت به زنان متفاوت است، بنابراین یافتن بهترین مولتی ویتامین برای مردان قطعاً می‌تواند یک چالش باشد. بهترین مولتی ویتامین مردان باید شامل چندین ریز مغذی مهم باشد که مستقیماً با سلامت آن‌ها در ارتباط است. این موارد در ادامه شرح داده شده است.

ویتامین A:  به حفظ سلامت چشم‌ها کمک می‌کند، تکثیر و تزاید سلول‌های پوستی را افزایش می‌دهد و عملکرد سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کند.

ویتامین B12: به تشکیل سلول‌های قرمز خون، سنتز DNA و عملکرد مغز کمک می‌کند.

ویتامین C: به عنوان یک آنتی اکسیدان با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند، به تولید کلاژن کمک می‌کند و مانع ابتلا بدن به عفونت و بیماری می‌شود.

ویتامین E: سلامت قلب را بهبود می‌بخشد، از آسیب اکسیداتیو (استرس اکسیداتیو که باعث برهم خوردن تعادل رادیکال های آزاد می شود، این امر باعث می شود تا بدن در برابر ویروس های واگیر دار نتواند مقابله کند) به سلول‌ها جلوگیری می‌کند و التهاب را تسکین می‌دهد.

ویتامین D3: جذب کلسیم را افزایش می‌دهد، استخوان‌های قوی ایجاد می‌کند و ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

منیزیم: به عنوان کوفاکتور (یا هم عامل یک ترکیب غیرپروتئینی آلی است که جهت انجام کاتالیز به آنزیم متصل می شود) در بیش از 300 واکنش آنزیمی عمل می‌کند و در متابولیسم انرژی، انقباضات عضلانی و سلامت مغز نقش دارد.

سلنیوم: از سلول‌ها محافظت می‌کند، خطر مشکلات تیروئیدی را کاهش می‌دهد و قدرت باروری مردان را افزایش می‌دهد.

چه کسانی بیشتر به مولتی ویتامین نیاز دارند؟

چه کسانی به مولتی ویتامین مخصوص آقایان نیاز دارند؟

اگر از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پیروی نمی‌کنید استفاده از یک مولتی ویتامین می‌تواند ایده خوبی برای بهبود سلامتی شما باشد. بعلاوه، اگر رژیم غذایی محدودی دارید و یا نیازهای غذایی شما افزایش یافته است، استفاده از یک مولتی ویتامین می‌تواند برای شما مفید باشد. این مکمل‌ها برای افرادی که رژیم لاغری دارند و کسانی که اخیراً وزن کم کرده‌اند یا جراحی انجام داده‌اند، مفید هستند. علاوه بر این، افراد مسن، افراد مبتلا به اختلال جذب مواد مغذی و ورزشکاران نیز می‌توانند از مزایای مولتی ویتامین‌ها بهره مند شوند.

فواید مصرف مولتی ویتامین مخصوص آقایان

مولتی ویتامین‌ها نقایص تغذیه‌ای را اصلاح می‌کند. کمبود ریز مغذی‌ها می‌تواند باعث بیماری‌های جدی مانند پلاگر، کم خونی، از دست دادن تراکم استخوان، خستگی و یبوست شود. از مولتی ویتامین‌ها می‌توان برای کمک به پر کردن هرگونه شکاف تغذیه‌ای در رژیم غذایی و جلوگیری از کمبود ویتامین و مواد معدنی برای ارتقاء سلامتی استفاده کرد. فواید مولتی ویتامین بسیار فراتر از سلامت جسمی است. در حقیقت، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف یک مولتی ویتامین روزانه می‌تواند عملکرد مغز را حفظ کرده و سلامت روان را نیز تقویت کند. مطالعه منتشر شده توسط مرکز روان درمانی فارماکولوژی انسانی در دانشگاه سوینبرن در استرالیا نشان داد که مصرف روزانه یک مولتی ویتامین می‌تواند باعث بهبود حافظه مردان مسن در معرض خطر کاهش عملکرد شناختی، شود.

مولتی ویتامین‌ها ممکن است باعث بهبود خلق و خو و کاهش علائم افسردگی شوند. یکی از مطالعات در این زمینه نشان داد که مکمل‌های مولتی ویتامین با کاهش قابل توجه اضطراب و استرس در ارتباط هستند. به همین ترتیب، مصرف یک مولتی ویتامین در افزایش هوشیاری، بهبود خلق و خو و افزایش احساس سلامتی عمومی مؤثر است. مصرف یک مولتی ویتامین می‌تواند به بهبود سلامت چشم‌ها و به درمان بیماری‌هایی مانند دژنراسیون ماکولا کمک کند. این بیماری باعث کاهش بینایی شده و علت اصلی نابینایی در سراسر جهان محسوب می‌شود. خوشبختانه، مطالعات نشان می‌دهد که مولتی ویتامین‌ها می‌توانند به کاهش روند تخریب ماکولای وابسته به سن کمک کنند و ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید سایر محصولات با تخفیف ویژه در دار.خانه باهمانه، بررسی صفحه "داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان" پیشنهاد می‌شود.

عوارض مولتی ویتامین مخصوص آقایان

مولتی ویتامین‌ها به طور کلی ایمن هستند و معمولاً حداقل عوارض جانبی را دارند. علائم نامطلوب اغلب به خودی خود برطرف می‌شوند و به طور کلی خفیف بوده و شامل ناراحتی معده، اسهال و یبوست هستند. البته همه مولتی ویتامین‌ها به طور یکسان عمل نمی‌کنند و بعضی از آن‌ها ممکن است به سلامتی آسیب برسانند. بسیاری از آن‌ها حاوی مواد پر کننده مضر، مواد افزودنی و مواد مشکوک مانند رنگ‌های غذایی، چربی‌های هیدروژنه و نشاسته ذرت اصلاح شده ژنتیکی هستند.

این مواد نه تنها می‌توانند به طور بالقوه بسیاری از فواید مولتی ویتامین روزانه شما را ضایع کنند، بلکه ممکن است در دراز مدت برای سلامتی مشکلاتی ایجاد کنند. بهترین کار این است که برچسب این مکمل‌ها را به دقت بررسی کنید و آن‌ها را از مراکز معتبر فروش مولتی ویتامین آقایان مانند داروخانه‌ آنلاین دارای مجوز تهیه کنید. شما می‌توانید با اطمینان انواع مولتی ویتامین مخصوص آقایان را با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین باهمانه تهیه نمایید.

در ادامه به معرفی بهترین مکمل مولتی ویتامین آقایان می پردازیم:

خرید بهترین مکمل مردان

  • کپسول مولتی ویون آقایان ویتان 

این مکمل فرموله شده مخصوص آقایان است و خواص و فواید بسیاری از جمله کمک به حفظ سلامت قلب و مغز، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش قدرت باروری و افزایش انرژی دارد. آقایانی که دچار کمبود ویتامین هستند و ممکن است به علت فقر ویتامین و مواد معدنی دچار ابتلا به برخی بیماری‌ها شوند لذا ما حتماً مصرف این مکمل را به آنان توصیه می‌کنیم و پیشنهاد ما این است که مصرف این مکمل را تا حداقل سه ماه به صورت روزانه 1 تا 2 عدد ادامه دهند و پس از آن به مدت دو تا سه مصرف مکمل را متوقف کرده و دوباره شروع به مصرف آن نمایند. این ویتامین می‌تواند اختلالات پروستات و باروری در آقایان و تقویت اسپرم را نیز بهبود ببخشد.

بیشتر بخوانید :

برای بررسی تفاوت میان بهترین مولتی ویتامین ایرانی آقایان و بهترین مولتی ویتامین خارجی برای مردان وارد صفحه "قرص مولتی ویون مردان" شوید.

  • قرص ول من ویتابیوتیکس مخصوص آقایان

این مکمل ساخت کشور انگلیس مناسب با نیاز آقایان است درواقع فواید قرص well man به دلیل فرمولاسیون ویژه و ترکیبات سازنده آن است. این قرص با فرمولاسیون ویژه خود به تأمین مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن مردان کمک می‌کند. فرقی نمی‌کند که شما یک ورزشکار باشید و یا یک کارمند ساده، جوان باشید و یا میانسال، ترکیبات این مکمل به گونه‌ای است که قادر است نیاز تمام آقایان در سنین و شرایط مختلف را تأمین کند. ترکیبات اصلی این مکمل شامل ویتامین A، C، D، B6، B12،E، کو آنزیم کیوتن، ال-کارنیتین، اسیدفولیک، آل آرژینین، جینسینگ، سلنیوم، منیزیم، زینک و مس است و فواید بسیاری از جمله حفظ سلامت و شادابی و بالا نگه داشتن سطح انرژی و قدرت، پیشگیری از ریزش مو و درمان آن، دارای خواص سم زدایی، تقویت سیستم ایمنی، افزایش قوای جنسی و تقویت اسپرم را دارد.

بیشتر بخوانید :

برای بررسی قیمت و مشاهده یکی از بهترین مولتی ویتامین مردان جهت تقویت اسپرم بر روی "قرص ول من" کلیک کنید.

  • من ویت بالای 50 سال ویواتون 

ویواتون برندی محبوب و با کیفیت است که در کشور سوئیس واقع می‌باشد. این قرص تقویتی آقایان بالای 50 سال دقیقاً بر اساس نیازهای روزانه آقایان و حفظ سلامت عمومی آن‌ها در میان سالی تهیه شده است و می‌تواند از بروز برخی از این بیماران پیشگیری نماید و به راحتی جایگزین بهترین قرص مولتی ویتامین ایرانی آقایان شده است. در فرمولاسیون سافت ژل من ویت اورجینال بالای 50 سال ویتامین‌های A، C، D، B6 و B12 همراه با اسید فولیک و مس برای عملکرد نرمال سیستم ایمنی وجود دارد که فواید بسیاری از جمله پیشگیری از بیماری‌های چشمی مربوط به افزایش سن نظیر آب مروارید (یا کاتاراکت)، افزایش سطح انرژی بدن و کمک به رفع احساس خستگی و بی حالی، مکملی مناسب برای حفظ سلامت عمومی مردان، حفظ سطح نرمال تستسترون در خون، حفظ سلامت سیستم قلبی-عروق و تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای 50 سال "مولتی ویتامین بالای 50 سال ویواتون" پیشنهاد می‌شود.

بیشتر